У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Стипендія є основним або єдиним джерелом існування для студентів, - юристи Ради 

Стипендія є основним або єдиним джерелом існування для студентів, - юристи Ради
Архів новин

Головне науково-експертне управління Верховної Ради України вважає, що пропозиція про надання соціальних стипендій студентам вищого навчального закладу «у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України» потребує встановлення чітко визначених критеріїв її надання.

Про це йдеться у його висновку до законопроекту «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 5130 від 15.09.2016 р, який опубліковане на офіційному порталі Парламенту.

В управління проти зменшення кількості осіб, які будуть отримувати стипендію, адже це суперечить Конституції України, позначиться на соціальному стані студентів та примусить їх працювати замість навчання.

«У законопроекті простежується тенденція до звуження права осіб, які навчаються у вищих навчальних закладах за денною формою навчання на отримання стипендій за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, а також продовження практики, згідно із якою закріплені у чинних законах державні гарантії забезпечується у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевих бюджетів», – йдеться у висновку.

«Крім цього, слід врахувати, що відповідно до статті 18 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» стипендії учням професійно-технічних та студентам вищих державних навчальних закладів входять до державних соціальних гарантій, які надаються з метою соціальної підтримки цієї категорії громадян, та мають встановлюватися законами України. Знецінення грошових доходів та заощаджень громадян внаслідок високої цінової інфляції, девальвації національної валюти, зростання тарифів на житлово-комунальні послуги (проживання у гуртожитках) та збільшення вартості послуг громадського транспорту перевезень суттєво погіршило спроможність батьків чи осіб, які їх замінюють, забезпечити дитину (особу), яка продовжує навчання, належним матеріальним утриманням. Тому для багатьох студентів (курсантів, учнів) стипендія є основним чи єдиним джерелом існування», – наголосили юристи.

Головне управління вважає, що пропозиція про надання соціальних стипендій студентам (курсантам) вищого навчального закладу «у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України» потребує встановлення чітко визначених критеріїв її надання.

«Як звуження змісту і обсягу наданих законом прав слід розглядати пропозицію щодо визначення частки студентів (курсантів), які мають право на отримання академічних стипендій (на сьогодні це 825 грн.), вченою радою вищого навчального закладу у межах, визначеного Кабінетом Міністрів України загального відсотку студентів (курсантів), які мають таке право, та стипендіального фонду (зміни до Закону України «Про вищу освіту»); скасування можливості отримання персональних стипендій особами, які досягли значних успіхів у навчанні та/або науковій діяльності і надання натомість звичайних академічних стипендій згідно з критеріями, встановленими Кабінетом Міністрів України. Слід також врахувати, що наслідком скасування вказаних виплат для студентів буде зниження якості їх навчання, оскільки вони змушені будуть шукати різноманітні підробітки для забезпечення належного рівня життя. умовах. Таким чином, у довгостроковій перспективі ринок праці отримує менш кваліфікованих працівників, що негативно позначиться на можливостях розвитку економіки в цілому», – підсумували експерти у висновку.

Новини за темою:
  • Хто отримуватиме соціальні стипендії? Кабмін ухвалив постанову
  • Студентка з оцінками «відмінно» за всі іспити не отримає стипендію
  • Стипендія буде складати 1100 грн, однак отримають її лише 50% студентів
  • Стали відомі остаточні розміри стипендій на 2017 рік
  • Система стипендій має мотивувати студентів до отримання якісних знань
 25.11.2016
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Google Планета Земля

Google Планета Земля

Хмарина