У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Харківські вчені створили унікальний каталог Чумацького шляху 

Харківські вчені створили унікальний каталог Чумацького шляху
Архів новин

Група харківських астрономів на чолі з професором НДІ астрономії Харківського національного університету ім. Ст. Каразіна, членом Міжнародного астрономічного союзу Петром Федоровим завершила роботу над власним каталогом Чумацького шляху.

"Наш каталог вирізняє те, що він містить абсолютні власні рухи зірок. Це перший і поки що єдиний каталог з такою кількістю абсолютних власних рухів. Є, звичайно, каталоги й більші, але вони містять відносні власні рухи зірок, тобто їх визначено відносно якоїсь відомої системи відліку. Їхнє завдання — відтворювати систему відліку, в якій їх отримано", – розповів Федоров.

Вчений зазначив, що власні рухи зірок створеного каталогу отримані щодо протяжних позагалактичних джерел — галактик – і разом зі своїми положеннями реалізують нову (незалежну) систему відліку. У цьому їх найважливіша відмінність від відносних. Також, за словами астронома, новий каталог містить приблизно таку ж кількість об’єктів, як і каталог "Гайя". Але на відміну від нього, буде містити абсолютні власні рухи зірок, отримані зі спостережень із Землі, в той час, як телескоп "Гайя" виконує спостереження в космосі.

"У цьому сенсі ці два масиви даних ніяк не корелюють між собою і є цілком незалежними. Оскільки об’єкти дослідження одні й ті самі, то різниці між їхніми власними рухами будуть дуже важливим джерелом нової інформації, що пов’язана в основному з рухом нашої планети. Це дозволить надійніше встановити зв’язок між земною і небесною системами відліку", – зазначає Федоров.

Новий каталог ХРМ-2 використовується для дослідження кінематики Чумацького шляху, що дозволить відповісти на питання, як зірки рухаються в просторі.

"Використання даних нашого каталогу, ймовірно, дасть змогу зазирнути значно далі в глиб галактики: зрозуміти, зірки рухаються тільки під впливом гравітаційних сил чи, можливо, ще й під дією сил, які нині пов’язують з темною енергією або темною матерією; отримати відповідь на запитання, як рухаються зірки різних спектральних класів тощо. А коли ми довідаємося, як відбувається рух, за якими законами, тоді зможемо відповісти й на запитання, чому вони рухаються", – додає дослідник.

Також Федоров підкреслює, що опосередковані програми навчань очевидні: вдосконалення супутникових навігаційних систем, оптимізація розрахункових траєкторій руху тіл, як на Землі, так і в космосі, розвідка корисних копалин і навіть прогноз землетрусів.

"Але все ж, я вважаю, що це не головне. Отримані результати мають фундаментальний характер, а виконана робота буде дуже корисна не тільки для астрономії в цілому, але і для формування світоглядних універсалій, вироблення світогляду, допомагають людям вижити в наших критичних ситуаціях", – підсумував професор астрономії.

По материалу Zn.ua.
Новини за темою:
  • В Луганском национальном университете сделают портрет-пазл Шевченко из "захалявных книжечек"
  • 7 октября состоится презентация "Кобзаря" Т.Шевченко на турецком языке
  • В Киеве задержали педофила, нападавшего на школьниц в Шевченковском районе
  • 12 марта состоится Киевский конкурс чтецов поэзии Тараса Шевченко
  • Определены лауреаты Шевченковской премии 2011 года
 19.11.2016
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Прикол №2834

Випадковий прикол
Інші приколи

Хмарина