У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Про долю переміщених університетів в Україні розповів Єгор Стадний 

Про долю переміщених університетів в Україні розповів Єгор Стадний
Архів новин

Про ситуацію з переміщеними університетами в ефірі "Громадського радіо" розповів виконавчий директор аналітичного центру CEDOS.

"У цій ситуації бракує конкурентного розподілу фінансування між цими вишами. Верховна Рада в умовах, коли закладів не бракує, збільшує їх кількість, і робить неконкурентним фінансування перенесених університетів і просто надає їм фіксовані обсяги держзамовлення на всі спеціальності і всі рівні. Більше того — знімає будь-які вимоги акредитації і фінансування аж до того моменту, коли завершиться АТО — тобто перманентно. Економічного раціо тут немає взагалі. Політично було б достатньо перенести по 1 закладу з Луганська, Донецька і Сімферополя, щоб показати, що ми плекаємо сподівання на реінтеграцію цих територій, що ми виховуємо еліту, яка з часом повернеться туди",- зазначив він.

"Але коли ми переносимо аграрний університет у Харків, де і без того три аграрних університети вже є, чи університети народного господарства у Маріуполь чи Кривий Ріг, де своїх наргоспів багато — у мене виникає питання до депутатів, хто з них насмілиться сказати виборцям: досить, ми загралися у популізм. Переносячи ці університети, депутати закріпачують за ними вступників. Навесні цього року депутати додали ще одну пільгову категорію — вступники з окупованих територій на Сході. Їм дозволили вступати без ЗНО, що цілком логічно, бо вони не мають доступу до української шкільної програми. Але їм дозволили вступати тільки до перенесених університетів. Це означає, що ми прирікаємо цю молодь на менш якісну вищу освіту. Перенесений у Старобільськ Луганський університет — це не якісна освіта. Й аграрний університет у Харкові — це не якісна освіта", – наголосив експерт.

"Якщо ми хочемо реінтегрувати цю молодь, ми мали б дозволити їм вступати без ЗНО по всій Україні, щоб їм відкрилися двері найкращих університетів. Немає нічого кращого, ніж м’яка інтеграція в суспільство нового міста за 4-6 років навчання в університеті. Просто є колишній ректор одного з цих перенесених університетів, депутат БПП Віталій Курило, який собі пролобіював фактично постійний потік коштів, тому що вступники будуть до нього йти, бюджет буде фінансувати цей нещасний університет у Старобільську", – вважає Стадний.

Він наголошу, що вчергове інтереси депутатів поставлені вище інтересів простих людей, і це подали як піклування про університети, перенесені з окупованих територій.

За матеріалом ВНЗ.
Новини за темою:
  • У дитсадках України вивчатимуть комп’ютерну грамоту, іноземну мову та хореографію
  • МОН України створило схему заробітку на ВНЗ?
  • ВНЗ України зарахували на навчання абітурієнтів з "двійками" з профільних предметів
  • Вакарчук хоче збільшити число українських шкіл у Криму
  • Міністерство освіти України передумало забороняти наукові конференції у ВНЗ
 07.11.2016
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Прикол №77

Випадковий прикол
Інші приколи

Хмарина