У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Екватор вступної кампанії: проміжні підсумки 

Екватор вступної кампанії: проміжні підсумки
Архів новин

На прес-конференції «Вступна кампанія 2016: екватор» перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун розповіла про актуальну статистику вступної кампанії, експеримент із ЗНО для вступу до магістратури та плани Міністерства з удосконалення вступної кампанії-2017.

Трохи статистики

Усього зареєстровано вже 1 млн 350 тис. заяв на вступ до вищих навчальних закладів України, поданих 435,6 тис. абітурієнтів. Такі дані Інна Совсун навела станом на 8 ранку 20 липня.

Зокрема, для вступу на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» було зареєстровано аж 870 тис. заяв від 171 179 абітурієнтів, причому більшість (762 тисячі) – в електронній формі.

«Таким чином, якщо порівнювати з кількістю осіб, що подолали поріг “склав/не склав” за ЗНО з української мови, що обов’язкове для вступу на бакалаврат за усіма спеціальностями, можна говорити, що документи на вступ лишилось подати тільки третині від орієнтовної кількості вступників цього року», – підсумувала перший заступник Міністра.

Однак пані Совсун додала, що ЗНО з української мови є лише орієнтовним показником, який, тим не менш, дозволяє скласти приблизне уявлення про хід цьогорічної вступної кампанії.

Також Інна Совсун навела дані щодо першої десятки вищих навчальних закладів, до яких вступники подали найбільшу кількість заяв. У цілому серед першої п’ятірки картина не змінилася: КНУ ім. Шевченка – подано 44,5 тис. заяв ЛНУ ім. Франка – 41,3 тис. заяв НУ «Львівська політехніка» – 39,7 тис. заяв НТУУ «Київський політехнічний інститут» – 27 тис. заяв КНТЕУ – 23,5 тис заяв

Причому, як зауважила спікер, станом на зараз уже орієнтовно відома ситуація з конкурсним балом, а також розподілом бюджетних місць. Саме тому ті, хто подає заяви зараз, опинилися у вигіднішій ситуації, бо мають більше можливостей для оцінки конкурсної ситуації.

Інше ЗНО

Окремо Інна Совсун розповіла про цьогорічний експеримент Міністерства освіти і науки із запровадження вступу до магістратури на спеціальність «Право» за результатами зовнішнього незалежного оцінювання.

Тестування пройде в дев’яти вишах, що погодились на участь в експерименті (перелік нижче), вже 23 липня. У ньому, за словами першого заступника Міністра освіти і науки, візьмуть участь 1878 абітурієнтів.

У майбутньому ж, повідомила пані Інна, практику планують поширити й на інші спеціальності та вищі навчальні заклади.

«Вступ до магістратури – одне із чутливих питань, а завдяки єдиному тесту цей процес буде прозорим», – додала вона.

Структура зовнішнього незалежного оцінювання за спеціальністю право виглядає так: Блок «Право»: тестові завдання з юридичних дисциплін та загальних правничих компетентностей Блок «Англійська мова»: тестові завдання з англійської мови. Їх можуть не складати ті вступники, що під час навчання на бакалавраті вивчали іншу мову та відмовились складати англійську в межах експерименту: вони складатимуть іноземну мову окремо у ВНЗ, куди вступають

В експерименті беруть участь такі вищі навчальні заклади: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка Львівський національний університет України Міжнародний університет розвитку людини «Україна» Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут» Національний університет «Києво-Могилянська академія» Національний університет «Одеська юридична академія» Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого Одеський національний морський університет Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича

Робота над помилками

Якщо говорити коротко, то електронна система хороша, але немає межі досконалості. Тож від неї наступного року відмовлятись не планують, але вдосконалять, аби уникнути тих труднощів, що були в перші дні вступної кампанії, повідомила Інна Совсун.

«Електронна система вступу себе виправдовує. Терміни подачі та опрацювання заяв у порівнянні з минулими роками відчутно скоротилися, навіть попри те, що в перші дні система працювала нестабільно», – визнає пані Інна.

«Але вже зараз ми працюємо над тим, щоб вдосконалити систему та спростити процедури для абітурієнтів. У нас вже є рішення, які на наступний рік можна буде впровадити для покращення діючої системи», – додала вона.

У стислому вигляді перелік цих рішень виглядає так: Зменшення навантажень на сервери ДП «Інфоресурс». Воно, за словами першого заступника Міністра, припало на перші дні вступної кампанії й було викликане передовсім завантаженням додатків до атестата. Через це в системі було встановлено обмеження на розмір скан-копії для завантаження (не більше 1 Мб), а також встановлено додатковий потужний сервер. І зараз система «взагалі працює без ускладнень». Автоматизація заповнення даних. Мова йде про автоматичне підвантаження середнього балу атестата з електронної бази, яку МОН планує створити вже наступного року. Подібна схема діє вже зараз щодо балів ЗНО. Розмежування термінів вступної кампанії для різних освітньо-кваліфікаційних рівнів. Інна Совсун: «Також очевидне рішення – розвести вступ на різні освітньо-кваліфікаційні рівні. Зробити принаймні так, щоб магістри і бакалаври не намагалися одночасно подати документи».

Нагадаємо, вступна кампанія розпочалась 11 липня. Документи можна подати до 27 липня включно до 18 години.

Як «Освітній портал повідомляв учора, у вступній кампанії станом на 8 ранку 19 липня бере участь 372 тисячі абітурієнтів, які подали 1 млн 148,5 тисяч заяв.

А на ранок 18 липня п’ятірка найбільш популярних університетів серед вступників (за кількістю поданих заяв) склалась так: КНУ ім. Тараса Шевченка – 32 823 заяви ЛНУ ім. Івана Франка – 30 711 заяв НУ «Львівська політехніка» – 26 467 заяв НТУУ «Київський політехнічний інститут» – 18 891 заява Київський національний торговельно-економічний університет – 17 640 заяв

Новини за темою:
  • Підбито підсумки Конкурсу для відбору проектів наукових досліджень і розробок ВНЗ
  • В Україні підбито підсумки Всеукраїнської акції "Рослини - рятівники від радіації"
  • У Харкові підвели підсумки конкурсу "Історія моєї родини"
  • Підведено підсумки Всеукраїнського конкурсу творчих робіт для випускників шкіл "Я - майбутній фахівець"
  • МОН України урегулювало питання проведення державної підсумкової атестації у школах
 20.07.2016
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Google Планета Земля

Google Планета Земля

Хмарина