У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Наука – вперед! Україна та Німеччина розширюють наукову співпрацю 

Наука – вперед! Україна та Німеччина розширюють наукову співпрацю
Архів новин

За підсумками конференції з питань українсько-німецького співробітництва у сфері освіти і науки «German-Ukrainian Dialogue: Prospects for Education and Science», яка проходила в Берліні з 11 по 13 липня, Україна та ФРН посилять наукове співробітництво.

Співпрацюватимемо й далі

Зокрема, в межах засідання білатеральної (двосторонньої) комісії з науково-технічного співробітництва між Українною та Німеччиною, що відбулось у науково-технічному парку Адлерсхоф у Берліні в середу, 13 липня, було підписано протокол про продовження науково-технічного співробітництва на 2 роки.

Заступник міністра освіти і науки України, а також співголова комісії Максим Стріха зауважив, що підписання такого протоколу є частиною її «нормальної та системної» роботи.

«Протокол визначає порядок нашої взаємодії та конкретизує процедури та терміни відбору спільних наукових проектів, які фінансуються за кошти українського та німецького урядів», – додав він.

Як зазначено в положеннях протоколу, 60% коштів, що залучаються для фінансування двосторонніх проектів, направлятимуться на фінансування традиційних проектів, а решта – для структурних, тобто таких, що передбачають зміни в системі організації наукових досліджень.

Для оцінки наукових проектів буде залучено фахівців з Німецької служби академічних обмінів (DAAD).

Крім того, в протоколі передбачено, що наступне засідання білатеральної комісії з науково-технічного співробітництва між Україною та Німеччиною відбудеться в Києві в 2018 році.

Гроші є, проекти – теж

Як з’ясувалося на тому ж засіданні, кошти вже є на що виділяти. Українські наукові установи подали на розгляд комісії 78 наукових проектів, що претендують на грантове фінансування німецького уряду в 2017-2018 році.

«За умовами конкурсу українські науковці мали подавати заявки на дослідження спільно із представниками наукових інституцій Німеччини», – пояснив Максим Стріха.

«Такі двосторонні проекти отримують спільне україно-німецьке фінансування та відкривають можливість для наших науковців здійснювати дослідження на базі німецьких наукових інституцій, із використанням такого наукового обладнання, яке не завжди є в Україні».

Заявки на фінансування подавалися як щодо традиційних, так і стосовно структурних проектів. Структурні проекти стосуються реформування системи організації наукової освіти в університетах і академіях наук України, а також покликані створити нові наукові кластери. Традиційні проекти стосуються дослідження окремих наукових проблем та передбачають перехресні візити українських та німецьких науковців, що вирішують спільні наукові задачі.

Більша частина із 78 поданих проектів – 62 – є традиційними, тоді як решта стосуються структурних досліджень.

З них лише 10 отримають грантове фінансування. Переможці відбору будуть оголошені орієнтовно на початку осені.

«Якщо говорити про статистику заявок, то 42 проекти надійшли від дослідників з університетів, 30 – від інститутів Національної академії наук України, а решта – від науково-дослідних організацій різних міністерств та галузевих академій», – зазначив пан Стріха.

При цьому лідерами за кількістю поданих заявок є: Київський національний університет імені Тараса Шевченка Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут» Національний технічний університет «Львівська політехніка» Інститут фізики напівпровідників імені В. Лашкарьова НАН України

Як зауважують в МОН, запропоновані наукові проекти стосувалися різних тематичних галузей досліджень: від нанотехнологій та нанокристалів до виробництва біоматеріалів та енергетичного менеджменту.

Що потрібно знати про конференцію з питань українсько-німецького співробітництва у сфері освіти і науки «German-Ukrainian Dialogue: Prospects for Education and Science»: тривала 11-13 липня 2016 року в Берліні мета – обмін досвідом між представниками міністерств освіти, науковцями та викладачами вищих навчальних закладів обох країн, а також обговорення конкретних форм співробітництва окремі члени делегації взяли участь у засіданні двосторонньої групи з науково-технічного співробітництва між Україною та ФРН відбулася перша за роки незалежності України зустріч міністрів освіти обох країн

Нагадаємо, 12 липня в межах конференції з питань українсько-німецького співробітництва у сфері освіти і науки «German-Ukrainian Dialogue: Prospects for Education and Science» відбулась зустріч міністрів освіти обох країн – перша з часу отримання Україною незалежності.

У ході зустрічі Федеральний Міністр освіти і досліджень Німеччини Йоганна Ванка публічно підтримала Україну та закликала німецьких науковців до співпраці з нашою державою.

Новини за темою:
  • У квітні 2012р. в українській Вікіпедії вперше переглянуто більше 50 мільйонів сторінок за місяць
  • У дитсадках України вивчатимуть комп’ютерну грамоту, іноземну мову та хореографію
  • 1 березня завершується прийом заявок на конкурс з отримання грантів Президента України для обдарованої молоді на 2010 рік
  • Зінченко очолив Національне космічне агентство України
  • Кіровоградських учнів переконуватимуть жити і працювати в Україні
 15.07.2016
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Слухати онлайн радіо

Слухати онлайн радіо

Хмарина