У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Reset-2. Підбито підсумки другого етапу обговорення «розвантаження» навчальних... 

Reset-2. Підбито підсумки другого етапу обговорення «розвантаження» навчальних програм для молодших школярів
Архів новин

Протягом минулого тижня, коли тривали обговорення оновлених програм для учнів початкової школи – вперше в онлайн-форматі, автори проекту отримали схвальні відгуки, а платформа EdEra зазнала хакерської атаки. Про це йдеться в повідомленні Міністерства освіти і науки України.

Що змінилося

Другий етап обговорень завершився у вівторок, 12 липня, до якого на відкритій платформі EdEra громадські активісти, вчителі, освітні експерти могли висловити власну думку з приводу розвантажених і оновлених програм.

Як зазначають у МОН, загалом було отримано схвальні відгуки, хоча активність суттєво знизилась. Так, у червні більш ніж 2,3 тис. користувачів внесли понад 5,3 тис. пропозицій щодо розвантаження навчальних програм. Нині до обговорень долучилось 1652 користувачі, які залишили 2880 коментарів.

Алевтина Лотоцька, головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН, наголосила на тому, що коментарі учасників проекту під час другого етапу були переважно схвальними.

«Між першим і другим етапом обговорення є суттєва відмінність: якщо про чинні програми користувачі залишали переважно критичні коментарі, пропозиції про зміни, то на другому етапі більшість коментарів – схвальні і вдячні. Коментатори переконалися, що їхні пропозиції враховані», – відзначила вона.

«Ми навіть зробили окремі таблиці врахування коментарів, які також вивішені на ЕдЕрі. Кожен може переглянути: підтримана чи відхилена його пропозиція і чому».

Алевтина Лотоцька зазначає, що попри «конструктивні і доброзичливі» дискусії з певних питань, «у коментарях до більшості програм дописувачі задоволені внесеними змінами».

«Також є конструктивна співпраця з науковими консультантами Національної академії педнаук», – додала пані Лотоцька.

Найбільшу увагу, як і під час попереднього етапу, привернула оновлена програма з української мови, до обговорення якої долучилось 492 користувачі. Коментатори висловили задоволення у зв’язку з тим, що з програм було прибрано зайву теорію та додано більше можливостей для розвитку мовлення дітей.

Крім того, в ході другого етапу обговорення було запропоновано перенести аудіювання з української мови до літературного читання, оскільки це дозволить працювати з цікавішими текстами. Дана ініціатива отримала схвальні відгуки батьків, учителів та експертів.

Англійська мова – одна з тих програм, що після другого етапу обговорення зазнала дійсно суттєвих змін. Коментатори зауважили, що чинна програма багато в чому не відповідає чинному Державному стандарту початкової освіти.

Серед основних і майже одностайно схвалених змін: у першому семестрі першого класу скасовується письмо у другому семестрі першого класу – письмо лише друкованими літерами збільшено обсяг усної роботи скорочено деякі важкі граматичні теми

Кому не сподобались основи здоров’я?

Як заявляють у МОН, протягом другого етапу обговорення розвантаження навчальних програм онлайн-платформа EdEra «зазнала хакерської атаки».

На сторінці обговорення програми «Основ здоров’я», зауважують в Міністерстві, «дивним чином» почали зникати коментарі критичного характеру, де вказувалась штучність та неефективність предмету, а також те, що в його змісті дублюються теми з інших предметів.

Однак цю хакерську атаку завдяки оперативній реакції команди EdEra було успішно відбито – зафіксовано вчинені порушення та відновлено видалені коментарі.

Залишається лише здогадуватись, хто був зацікавлений в хакерській атаці на EdEra, ще й на розділ обговорення програми з «Основ здоров’я».

Що далі

Остаточні підсумки другого етапу обговорення будуть оприлюднені на онлайн-платформі протягом наступного тижня, однак уже зараз організатори впевнено заявляють, що онлайн-формат обговорення, хоча й проводився вперше, «повністю виправдав себе».

«Форма роботи через відкриту платформу довела не тільки ефективність, а й показала конструктивність і можливість за дуже короткі терміни обробляти великі обсяги інформації, отримати змістовні пропозиції та цікаві ідеї», – зауважила Радник Міністра освіти і науки Іванна Коберник.

«Вдалося залучити вчителів-практиків, які давали аргументовані пропозиції, підкріплені досвідом щоденної роботи з дітьми».

Схвалені розвантажені програми початкової школи буде схвалено на засіданні Колегії МОН, що відбудеться наприкінці липня – на початку серпня. У Міністерстві розраховують, що вже з нового навчального року діти навчатимуться за цими програмами.

Більше того, у відомстві обіцяють, що «після схвалення оновлених програм Колегією МОН, Міносвіти будуть також підготовлені нові орієнтовні вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів та методичні рекомендації до оновлених програм», а на платформі EdEra буде викладено додаткові навчальні матеріали на допомогу вчителю.

Коротко про суть проекту з розвантаження навчальних програм для молодшої школи: спільна ініціатива Міністерства освіти і науки на громадської освітньої платформи EdEra уперше обговорення подібного характеру проводиться в онлайн-форматі обговорення навчальних програм для учнів молодшої школи та внесення пропозицій з їхнього розвантаження пропозиції та зауваження приймаються лише від зареєстрованих користувачів, проходять премодерацію та модерацію комісії Міністерства освіти і науки з кожного предмету, що підлягає розвантаженню, розглядають всі пропозиції та формують новий проект навчальної програми з врахуванням цих пропозицій

Новини за темою:
  • Екватор вступної кампанії: проміжні підсумки
  • 18 серпня у Житомирі пройде регіональний етап молодіжного фестивалю "Студентська республіка"
  • МОН України досі не надрукувало збірники завдань для підсумкової атестації школярів
  • 2 серпня у Києві Громадянська мережа "ОПОРА" підведе підсумки вступної кампанії 2011 року
  • На початку 2012 року в Національному університеті цивільного захисту пройде I етап Всеукраїнської студолімпіади
 14.07.2016
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Гороскоп на сьогодні

Стрілець (23.11 - 21.12) Стрілець (23.11 - 21.12)
Стрельцам не стоит пропускать подходящий момент для ответственного разговора. Может получить большое значение беседа с близким человеком, например, с ребенком, со старым другом. Это удачный день для повторной заявки, регистрации, подтверждения... далі
Інші гороскопи

Хмарина