У базі 27618 реферата, 364 підручника

 +30000. Уряд затвердив збільшення обсягів державного замовлення 

+30000. Уряд затвердив збільшення обсягів державного замовлення
Архів новин

Як повідомляє DT.UA, учора, 6 липня, Кабінет Міністрів ухвалив рішення про збільшення державного замовлення на підготовку фахівців у вищих навчальних закладах в 2016 році на 12,3% порівняно з 2015 роком.

У цифрах

Цього року держзамовлення складе 272,6 тис. чоловік, що приблизно на 30 тис. чоловік більше, ніж попереднього року.

237,9 тис. осіб з числа так званих бюджетників буде підготовлено на денній формі навчання, що на 10,4% більше, ніж минулого року. Про це повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів під час засідання Кабміну.

Крім цього, визначено обсяг держзамовлення на підготовку фахівців за різними освітньо-кваліфікаційними рівнями:

"молодший спеціаліст" – 67,5 тис. осіб; "бакалавр" – 90,7 тис. осіб; "спеціаліст" – 42,9 тис. осіб; "магістр" – 60 тис. чоловік.

А прийом в аспірантуру і докторантуру за держзамовленням встановлений на рівні 4,6 тис. осіб і 493 людини відповідно.

Ухвалене рішення передбачає, що в 2017 році обсяг державного замовлення складе 241,9 тис. осіб, причому з них 215,9 тис. осіб – для підготовки на денній формі навчання.

Важкі рішення

За рішення про збільшення обсягу державного замовлення проголосували майже всі члени Кабінету Міністрів.

«Прийнято, один утримався», – сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду.

Утримався Міністр фінансів Олександр Данилюк.

«Давайте подумаємо, що приймається. Збільшується держзамовлення на 12%, це означає, що в цьому році не буде збільшень тиску на бюджет, але в наступному році мінімум 800 млн грн.», – зауважив пан Олександр.

Він також наголосив, що за умови невідповідної якості освіти замість «вирішення проблем» уряд займається «вливанням коштів»

«Чим більше людей ми будемо навчати, тим гірше буде якість освіти. Нам необхідно концентрувати наші зусилля", – сказав Міністр.

У свою чергу Міністр освіти і науки Лілія Гриневич наголосила, що збільшення обсягу держзамовлення викликане об’єктивними причинами, пов’язаними із суспільно-економічною ситуацією в Україні: неврегульованим питанням фінансування професійно-технічної освіти, факторами, що спричинені військовим конфліктом на українській території, та збільшенням частки випускників бакалаврату в 2016 році порівняно з попереднім роком.

«Якщо ми подивимося на обсяг державного замовлення для вищих навчальних закладів в системі Міністерства освіти і науки, то він зменшився на 6% для закладів, якими опікується МОН. Натомість основне зростання пішло по тих спеціальностях та закладах, що належать до юрисдикції Міністерства оборони», – додала Лілія Гриневич.

Зокрема, пані Лілія прокоментувала збільшення зростання кількості бюджетних місць за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста.

Це пов’язано з тим, що повноваження на здійснення держзамовлення були передані з державного рівня на місцевий, і низка малих обласних міст вимушені сьогодні фінансувати свої професійно-технічні заклади самостійно за умов нестачі бюджетних коштів.

«Оскільки державне замовлення по професійно-технічній освіті у нас сьогодні не визначено, ми вирішили підтримати цих дітей та трохи збільшити – на 10% – замовлення на молодшого спеціаліста», – зазначила Міністр.

Рішення прокоментував і Віце-прем’єр міністр – Міністр соціальної політики Павло Розенко. За його словами, обсяг державного замовлення визначено в межах тих коштів, які сьогодні на нього виділені й жодних додаткових коштів ні Міністерство економічного розвитку і торгівлі, ні Міністерство освіти і науки на нього не просять.

А Степан Кубів додав у своєму виступі, що в цьому році також потрібно зважати на абітурієнтів з окупованих та непідконтрольних Україні територій, що виявили бажання вчитися в Україні та які вступатимуть до вишів за квотами.

Окрема думка

Щодо рішення Кабміну висловився й громадський активіст, засновник української платформи масових онлайн-курсів Prometheus Іван Примаченко.

У дописі на Facebook він зауважує, що таке рішення є продовженням «профанації вищої освіти», пов’язаної, зокрема, з неналежною оплатою діяльності викладачів у вишах та знеціненням дипломів в очах роботодавців.

При цьому пан Примаченко зазначає, що «реальна реформа освіти повинна обов’язково охоплювати скорочення держзамовлення за умови збереження освітнього бюджету в цілому».

«Звільнені кошти повинні бути використані для виплати нормальних зарплат, що дозволить радикально покращити викладацький склад, покращення матеріально-технічного стану вишів, їхнього обладнання та всього навчального процесу, виплату адекватних стипендій тим, хто їх справді потребує», – додає він.

Бекґраунд

Нагадаємо, як нещодавно роз’яснили в Міністерстві освіти і науки, вступна кампанія для абітурієнтів з непідконтрольних Україні територій Донбасу відбуватиметься за спрощеною процедурою.

Зокрема, вони можуть і не мати українського атестату чи ідентифікаційного коду, а складання державної підсумкової атестації, як і оформлення необхідних документів, можливе в спеціальних центрах «Донбас-Україна», інформація про які міститься на сайті МОН.

При цьому для таких абітурієнтів вступ можливий лише до навчальних закладів, розташованих на підконтрольній Україні території Донецької і Луганської областей, а також до евакуйованих ВНЗ.

За матеріалом DT.UA.
Новини за темою:
  • 10 серпня Кабмін затвердить порядок організації інклюзивного навчання
  • 14 лютого у Києві відбудеться "круглий стіл" "Соціальний діалог як засіб підвищення ефективності державного управління"
  • 17 травня у Національній академії державного управління відбудеться семінар щодо інтеграції науки і освіти
  • 2-3 грудня відбудеться конференція "Е-урядування: практика впровадження локальних ініціатив"
  • 20 червня уряд утворить Молодіжну раду при Кабміні України
 07.07.2016
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Онлайн ігра

Global Defense
Грати у онлайн гру Global Defense
Інші ігри

Хмарина