У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Реанімаційний Пакет Реформ закликає «припинити дискредитацію» ЗНО і тиск... 

Реанімаційний Пакет Реформ закликає «припинити дискредитацію» ЗНО і тиск на Ігоря Лікарчука
Архів новин

Про це йдеться в заяві РПР, опублікованій на їхньому сайті в понеділок, 4 липня.

Зокрема, в повідомленні наголошується, що поточне розслідування справи про нібито порушення законодавства в Українському центрі оцінювання якості освіти рік тому нагадують «не боротьбу з корупцією, а розправу з людиною, яка ініціювала занадто радикальні і неприйнятні для частини політикуму реформи», а також відмовляла в корегуванні «результатів багатьом впливовим посадовцям».

У РПР заявляють, що за весь час у розслідуванні не побачили «ані відкритості, ані прозорості».

Більш того, жодному з імовірних фігурантів справи, наголошується в заяві, досі не висунуто звинувачення.

У той самий час Реанімаційний Пакет Реформ наводить дані про зменшення корупції при вступі до вищих навчальних закладів після запровадження зовнішнього незалежного оцінювання до «сотих часток відсотка», а також збереження високої довіри абітурієнтів до ЗНО.

У зв’язку з цим автори заяви вбачають в подіях навколо так званої справи ЗНО дискредитацію ідеї тестування і тиск на Ігоря Лікарчука.

Вони вимагають «від слідства невідкладного публічного звіту щодо перебігу цієї резонансної справи, виявлення конкретних замовників фальшування результатів ЗНО та їхнього покарання».

Нижче «Освітня політика» подає повністю заяву Реанімаційного Пакету Реформ.

«30 червня за клопотанням прокуратури Печерський суд Києва обрав Ігорю Лікарчуку, колишньому очільнику Українського центру оцінювання якості освіти, запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Генеральна прокуратура звинувачує одного з ініціаторів та лідерів впровадження Зовнішнього незалежного оцінювання абітурієнтів вищих навчальних закладів – Ігоря Лікарчука – у створенні злочинного угруповання, яке на замовлення третіх осіб, нібито, змінювало результати ЗНО.

Слідство розпочалося рік тому, коли правоохоронні органи почали процесуальні дії стосовно імовірних порушень законодавства в Українському центрі оцінювання якості освіти. Тоді Реанімаційний Пакет Реформ опублікував заяву, в якій вимагав відкритого і прозорого розслідування цієї резонансної справи.

На жаль, враховуючи перебіг справи та останні новини, ситуація все більше нагадує не боротьбу з корупцією, а розправу з людиною, яка ініціювала занадто радикальні і неприйнятні для частини політикуму реформи та відмовляла у “корегуванні” результатів багатьом впливовим посадовцям. У зв’язку з цим Реанімаційний Пакет Реформ вимагає зупинити дискредитацію ЗНО та тиск на Ігоря Лікарчука.

Ще до початку цієї справи колишній очільник УЦОЯО публічно заявляв про шалений тиск на Центр з боку високопосадовців, чиї діти не впоралися із завданнями ЗНО.

Де тоді були ці борці з корупцією в УЦОЯО? За рік розслідування ми не побачили ані відкритості, ані прозорості. За даними слідства, мали місце близько чотирьохсот випадків втручання до бази результатів ЗНО протягом кількох років. Але жодних звинувачень жодному з нібито виявлених замовників досі не висунуто. Це ставить під сумнів декларації слідства про цілі і підстави цієї справи.

Сьогодні ми маємо єдиний об’єктивний показник діяльності “злочинного угрупування” під керівництвом Ігоря Лікарчука: якщо за даними соціологічних опитувань, до середини 2000-х рівень корупції при вступі до вищих навчальних закладів сягав кількох десятків відсотків, то тепер цей показник – на рівні сотих часток відсотка.

Інший важливий показник – збереження високого рівня підтримки ЗНО як інструмента оцінювання серед абітурієнтів. За результатами цьогорічного опитування, незалежному тестуванню довіряють понад 90% учасників тестування. Більшість громадян підтримує систему вступу до вишів через зовнішнє незалежне оцінювання.

Таким чином, людину, завдяки зусиллям якої рівень корупції в освіті знизився у багато разів, прокуратура звинувачує у корупційних зловживаннях на користь певних замовників. Останні ж ховаються від громадськості “під парасолькою прокуратури”.

Реанімаційний Пакет Реформ черговий раз наголошує на підтримці Зовнішнього незалежного оцінювання як одного з ключових елементів системи забезпечення якості освіти і подолання корупції в освіті. Зовнішнє незалежне оцінювання абітурієнтів вищих навчальних закладів і досі залишається однією з найбільш успішних антикорупційних реформ, які вдалося впровадити за всі роки незалежності.

У зв’язку з цим, РПР вимагає від слідства невідкладного публічного звіту щодо перебігу цієї резонансної справи, виявлення конкретних замовників фальшування результатів ЗНО та їхнього покарання».

Довідка. Реанімаційний Пакет Реформ – це: Коаліція провідних громадських організацій України, що має на меті сприяти розробці та імплементації реформ Виникла на початку 2014 року з метою реформування країни після відставки екс-президента Януковича Координаційний центр для 65 неурядових організацій та 24 експертних груп

Нагадаємо, минулого року розпочалося слідство у так званій «справі ЗНО», пов’язаній з несанкціонованим втручанням у систему зовнішнього незалежного оцінювання та нецільовим використанням коштів УЦОЯО.

Підозри було висунуто проти тодішнього директора Центру Ігоря Лікарчука, який незабаром пішов з посади. Пана Лікарчука підтримував тодішній Міністр освіти і науки Сергій Квіт, а також частина освітянської спільноти.

Чинна Міністр освіти Лілія Гриневич нещодавно заявила, що сумнівається в правдивості висунутих проти Лікарчука звинувачень, і запевнила, що система ЗНО захищена від несанкціонованого втручання.

За матеріалом Реанімаційний Пакет Реформ.
Новини за темою:
  • Міністр молоді та спорту України закликав студентів "не слухати заклики" помаранчевих "агітаторів"
  • Президент України закликав не закривати школи
  • Фонд "Відродження" підтримуватиме надання незалежної експертної оцінки ініціативам з реформування освіти
  • Рада ректорів ВНЗ Харківської області закликала до збереження єдності України
  • Олександр Олійник: Військову освіту буде реформовано відповідно до потреб Збройних сил
 05.07.2016
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Карти України

Карти України

Хмарина