У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Фронт ЗНО і PISA в Україні. Новини української освіти за 27 червня – 3... 

Фронт ЗНО і PISA в Україні. Новини української освіти за 27 червня – 3 липня 2016 р.
Архів новин

За останній тиждень найбільша кількість новин стосовно освіти в Україні стосувалась саме зовнішнього незалежного оцінювання.

По-перше, згідно з результатами опитування Громадянської мережі «ОПОРА» спільно з Фондом «Демократичні ініціативи», проведеного серед учасників ЗНО з української мови та літератури, 90% абітурієнтів довірять системі зовнішнього незалежного оцінювання.

Крім того, було отримано велику кількість іншої цікавої статистики: наприклад, 72% опитаних стверджують, що отриманих у школі знань достатньо для складання ЗНО, а 36% користувалися допомогою репетитора. У середньому ж на оплату послуг репетитора вступник витрачав аж 1204 гривні. Не так уже й мало, погодьтесь.

У той же час добігає кінця додаткова сесія ЗНО. Завтра, 4 липня, відбудеться останнє додаткове тестування – з хімії.

А тим часом на інформаційних сторінках учасників зовнішнього незалежного оцінювання з окупованого Криму та територій Донбасу, непідконтрольних українській владі, було розміщено запрошення-перепустки для проходження тестування.

Нагадала про себе і так звана «справа ЗНО»: колишнього директора УЦОЯО викликали на допит до Національної поліції, де його, як він заявив у дописі на Facebook, можуть звинуватити за низкою «статей Кримінального Кодексу», у тому числі «створення злочинного угруповання», «зміну результатів ЗНО», а також «привласнення бюджетних коштів». Нагадаємо: минулого року Ігоря Лікарчука звинуватили в підробці результатів зовнішнього незалежного оцінювання на користь деяких абітурієнтів, після чого він покинув посаду директора УЦОЯО, незважаючи на підтримку тодішнього Міністра освіти Сергія Квіта.

Чинна Міністр Лілія Гриневич також недвозначно заявила, що сумнівається в правдивості звинувачень проти пана Ігоря, а також запевнила, що система ЗНО забезпечена належним рівнем захисту від несанкціонованого втручання.

Крім того, МОН ще й довелось роз’яснювати батькам, учителям і журналістам, що тривалість навчального року до 1 липня ніхто не продовжував: він і так з 1999 року тривав із 1 вересня по 1 липня, просто після останнього дзвоника у школах проходять державні підсумкові атестації, літні табори, організовуються екскурсії тощо.

Насамкінець – трохи позитиву. По-перше, в Україні можуть створити національний науково-експертний центр «Антиплагіат». Деталей поки небагато, але очевидно, що ця ініціатива пов’язана з започаткованим декілька місяців тому проектом сприяння академічній доброчесності.

І, по-друге, Україна в 2018 році вперше візьме участь у Програмі міжнародного оцінювання учнів PISA. Це міжнародне порівняльне дослідження систем освіти на підставі тестування 15-річних учнів. У 2012 році в PISA взяло участь 510 тисяч учнів із 65 країн. Тепер же і Україна є частиною цього глобального проекту, що організовується Організацією економічного співробітництва і розвитку.

Ледь не забули: обов’язкового ЗНО з іноземних мов наступного року не буде. Але коли його запровадять, то воно, по-перше, матиме два рівні складності (В1 і В2), по-друге, там буде аудіювання і, можливо, навіть говоріння.

На цьому цей освітній тиждень добігає кінця. «Освітня політика» бажає вам лише позитивних освітніх новин!

За матеріалом 'Освітній портал'.
Новини за темою:
  • В УДПУ визначили переможців ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з політології
  • У Чернігові юні філософи та релігієзнавці змагаються за першість на Всеукраїнському турнірі
  • В ЧНУ ім. Богдана Хмельницького обговорили проблематику Української революції 1917 – 1921 років
  • Посол Хорватії відвідав Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки
  • Посол Хорватії відвідав Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки
 03.07.2016
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Google Планета Земля

Google Планета Земля

Хмарина