У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Обов’язкове ЗНО з іноземних мов з наступного року не вводитимуть  Русская версия

Обов’язкове ЗНО з іноземних мов з наступного року не вводитимуть
Архів новин

За результатами засідання Колегія Міністерства освіти і науки України ухвалила рішення відкласти введення нового формату зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов (ЗНО) ще на один рік. Про це повідомляє у статті на «Українській правді. Життя» директор середньої школи №148 міста Києва Сергій Горбачов, який є одним із членів Колегії.

Рішення було ухвалене на підставі апробаційного ЗНО, проведеного цього року, з тієї причини, що підготувати й провести всеохопне тестування з іноземних мов, «яке б перевіряло принаймні три з чотирьох базових навичок володіння іноземною мовою: читання, письмо, розуміння на слух, говоріння», складно.

Зокрема, директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Вадим Карандій зазначив, що говоріння «перевірити під час масового тестування надзвичайно складно, практично неможливо», оскільки ефективність оцінювання цього аспекту мовлення значною мірою залежить від фаховості особи, яка має спілкуватись із абітурієнтом, та екзаменатора.

Директор УЦОЯО навів цікаву статистику виконання тестових завдань з іноземних мов. Як видно із графіків, лише англійська мова користувалася в абітурієнтів популярністю, а з решти мов кількість охочих пройти тестування в новому форматі навіть не зрівнялась із плановими показниками.

Як зазначає пан Горбачов, «головне, за словами Карандія, було з’ясувати, наскільки ці завдання придатні для масового тестування».

На думку директора УЦОЯО, «спроектовані тести досить якісні і наступного року можна їх вже використовувати більш розгорнуто і зараховувати за бажанням випускників як результати державної підсумкової атестації (ДПА)».

Однак, на думку Вадима Карандія, запровадження всеохопного ЗНО з іноземних мов у якості обов’язкової процедури є передчасним, оскільки необхідно розв’язати питання, пов’язані зі змістом завдань, логістикою і забезпеченням проведення ЗНО.

Зокрема, це стосується і підготовки компакт-дисків із матеріалами для аудіювання. Як з’ясувалось, жодна професійна звукозаписувальна компанія не може забезпечити конфіденційності запису, що нівелює саму ідею ЗНО.

Серед можливих варіантів розв’язання цієї проблеми пропонують створення студії звукозапису при самому УЦОЯО. А це, очевидно, вимагає додаткових витрат як фінансових, так і часових.

Крім того, необхідно і вирішити проблему диференціації тестових завдань за складністю (на рівні В1 і В2). Лише для англійської мови спостерігається кореляція між складністю завдань та успішністю їх виконання.

«В результаті Колегія ухвалила рішення про відстрочку всеохоплюючого ЗНО з іноземних мов, щоб дати можливість підготуватися до цієї складної та важливої процедури і учням, і школам.

Як член Колегії я голосував за це рішення, бо вважаю його виваженим та доцільним. Досить вже непідготовлених експериментів над дітьми, батьками та вчителями: складні процеси потребують якісної підготовки», – підсумовує Сергій Горбачов.

За матеріалом Українська правда. Життя.
Новини за темою:
  • Лілія Гриневич закликає відмовитись від посередників: ВНЗ мають розвивати власні підрозділи, що працюватимуть з іноземними студентами
  • ЄС за два роки виділив Україні 270 млн євро в рамках програми "Горизонт 2020"
  • Нацрада Реформ при Президентові рекомендуватиме Верховній Раді прийняти Закон «Про освіту» не пізніше кінця липня 2017 року
  • В ЧНУ ім. Богдана Хмельницького обговорили проблематику Української революції 1917 – 1921 років
  • Лілія Гриневич: Цього року ми плануємо обладнати ще 140 опорних шкіл
 02.07.2016
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Карти України

Карти України

Хмарина