У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Добре забуте старе. На пробному тестуванні ЗНО використовувались тести...  Русская версия

Добре забуте старе. На пробному тестуванні ЗНО використовувались тести минулих років?
Архів новин

2 квітня 2016 року відбулось пробне ЗНО з української мови та літератури. І все б нічого, якби не несподівана обставина: в тестах помітили наявність завдань минулих років.

За даними УЦОЯО, опублікованими на їхньому сайті, участь у пробному тестуванні взяло 94 350 осіб, тобто 96,9 % від загальної кількості зареєстрованих. Найвища явка учасників пробного ЗНО зафіксована у Львівській, Волинській, Тернопільській, Житомирській і Хмельницькій областях (майже 98% і вище у кожній).

Крім того, УЦОЯО вказує, що деякі абітурієнти прийшли без необхідного переліку документів і не скористались можливістю підготувати власне висловлювання і перенести його до бланку Б, що могло б «допомогти правильно розрахувати час на тестуванні 5 травня».

Однак у коментарі під дописом на офіційній сторінці УЦОЯО у Facebook користувач Дмитро Заєць заявив, що в цьогорічному пробному тестуванні були тести попереднього року, а загальна якість завдань – низькою.

«А хтось може надати конкретну відповідь на питання, чому майже всі питання цьогорічного пробного ЗНО слово в слово збігаються з питаннями однієї із додаткових сесій 2015 року й хто несе за це відповідальність? Укладачі не здатні розробити новий оригінальний тест чи хоча би зробити компіляцію на основі декількох тестів різних років? При цьому якість низки завдань цього тесту дуже низька. Може, досі займатися імітацією роботи та час почати працювати над поліпшенням якості тестів?», – написав пан Заєць.

У відповіді УЦОЯО йдеться про те, що використання завдань минулих років для пробного зовнішнього оцінювання є звичною практикою:

«Пробне зовнішнє незалежне оцінювання… проводиться з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Багато років поспіль Український центр оцінювання якості освіти використовує з цією метою саме тести минулих років. Так, на пробному тестуванні 2016 року було використано тест повторної додаткової сесії 2015 року, який виконували кілька десятків учасників зовнішнього незалежного оцінювання. Усі завдання цього тесту мають позитивні рецензії експертів і добрі статистичні показники».

Ситуацію прокоментував і екс-директор УЦОЯО Ігор Лікарчук. За його словами, Центр повинен принести вибачення абітурієнтам:

«Пробне тестування проводиться для того, щоб абітурієнти ознайомилися з процедурою проходження ЗНО. З цієї позиції – не так важливо, якими були завдання. Але, як правило, всі абітурієнти, крім ознайомлення з процедурою (котра вже давно всім відома), ще хочуть і перевірити свої знання. Думаю, що саме за це платять гроші», – йдеться в дописі пана Лікарчука у Facebook.

Він також зауважив, що такий випадок за всю історію ЗНО стався вперше, і «так робити не варто».

«І якщо таке дійсно сталося, то УЦОЯО, щонайменше, мав би вибачитися перед абітурієнтами. Бо за аналогією з торгівлею, людям, які збиралися придбати свіжий продукт, підсунули виріб не першої свіжості».

Новини за темою:
  • У Львівському інституті банківської справи стартував Тиждень української вишиванки
  • В Україні створена програма дошкільної освіти "Впевнений старт"
  • У Черкасах для школярів старше 14 років організовано громадські роботи
  • Про медичні довідки, що підтверджують факт хвороби, яка перешкоджає участі в тестуванні
  • В Україні стартує інформаційна протиалкогольна програма "Сімейна розмова"
 06.04.2016
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Google Планета Земля

Google Планета Земля

Хмарина