У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Освітня децентралізація – 2. Сергій Квіт розповів про плани МОН подолати...  Русская версия

Освітня децентралізація – 2. Сергій Квіт розповів про плани МОН подолати монополію на виготовлення освітніх документів про освіту
Архів новин

«Монополіст отримував надприбутки за рахунок держави і сімей, діти яких навчаються в навчальних закладах різних рівнів», – так висловився Міністр освіти і науки України на засіданні Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти у середу, 16 березня 2016 року.

Пан Квіт зазначив, що минулого року МОН вдалось ліквідувати монополію на виготовлення дипломів про вищу і професійно-технічну освіту: тепер кожен виш університет друкує дипломи за власним дизайном і самостійно обирає друкарню. Гарантією захисту виданого диплому є номер і серія документу, яка надається навчальному закладу ДП «Інфоресурс». Запровадження цього рішення дозволило суттєво зекономити кошти, зокрема, у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка вартість друку дипломів скоротилася в 2,65 рази. У той же час «Державний центр прикладних і інформаційних технологій», який Квіт назвав монополістом, втратив 43 млн гривень.

У 2016 році планується децентралізувати виробництво студентських квитків, вартість одного з яких станом на 1 вересня минулого року була більш ніж удвічі вищою, аніж витрати на виготовлення найдорожчої банківської картки (72 проти 34 грн.). Крім того, розглядаються пропозиції щодо децентралізації виробництва й документів про базову освіту і атестатів про загальну середню освіту.

Питання виготовлення документів про освіту, їх обліку, збереження і поновлення виробничих баз – це, вважає Міністр, без перебільшення, питання національної безпеки, які свого часу були передані на вирішення приватній структурі. «Міністерство не збирається займатися лобіюванням приватних інтересів за рахунок держави і українських сімей. Тому вирішуватиме питання з програмним забезпеченням ЄДБО», – наголосив Сергій Квіт.

Нагадаємо, урядом було ухвалено Постанову, згідно з якою спрощується процедура виготовлення похвальних листів, грамот і атестатів про загальну середню освіту.

За матеріалом МОН.
Новини за темою:
  • Педагогічна освіта та освітні стандарти – 2 напрямки, за якими МОН хоче співпрацювати з Фінляндією
  • 1 та 8 квітня відбудеться пробне зовнішнє незалежне оцінювання
  • У Києві відкрито Корейський освітній центр
  • У МОН створять робочу групу, що розроблятиме типову освітню програму для підготовки бакалаврів зі спеціальності «Кібербезпека»
  • 4 квітня Володимир Гройсман та Лілія Гриневич візьмуть участь у конференції «Професійна освіта та підготовка робітничих кадрів: сприяння соціально-економічному та регіональному розвитку України»
 19.03.2016
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Слухати онлайн радіо

Слухати онлайн радіо

Хмарина