У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Інна Совсун розповіла про нову модель фінансування освіти, пропоновану МОН  Русская версия

Архів новин освіти в Україні
Архів новин

Нова модель фінансування освіти повинна надавати доступ високоякісній освіті, а також враховувати міжнародний досвід, заявила перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун під час дебатів щодо фінансування вищої освіти, організованих аналітичним центром CEDOS, повідомляє сайт Міністерства.

Нова система фінансування повинна передбачати активну участь як самих вишів, так і майбутніх студентів: тоді як перші повинні бути зацікавлені в тому, щоб надати можливість навчання найкращим вступникам, а в подальшому – забезпечувати їхню якісну підготовку, абітурієнти повинні орієнтуватись не на популярність того чи іншого вишу, а на конкретні результати його роботи. «Завдяки створеному новому механізму фінансування ми зможемо підкреслити сильні сторони системи і покращити вищу освіту загалом», – наголосила пані Совсун.

Чиновниця представила розроблену МОН нову модель фінансування вищої освіти, яка орієнтуватиметься на результат. Одна зі складових моделі – фінансування університетів на підставі минулорічних показників: «Ті хто, працює в університетах, повинні мати стабільність, знати про те, що вони отримують 70% фінансування минулого року та зможуть планувати свою роботу на майбутнє», – підкреслила перший заступник Міністра, додавши, що необхідно розробити систему індикаторів, ґрунтованих на результатах навчання ВНЗ найкращих студентів та можливості студентів вирішувати, куди їм піти навчатися.

Другою складовою моделі постає якість дослідницької роботи в університетах. Інна Совсун підкреслила: «Ми повинні розробити прозорі показники для оцінки якості досліджень та створити систему, де університети стануть не лише центрами навчання, а й центрами проведення досліджень».

Найкращі студенти, на думку Совсун, повинні отримати фінансування від держави, для чого пропонується створити спеціальні соціальні фонди, орієнтовані на їхні потреби. Ідея, за її словами, полягає в наступному: «Стипендію отримуватимуть соціально вразливі категорії студентів, а також найкращі студенти. Однак не може бути 75% найкращих студентів, бо це профанує саму ідею – найкращий студент». Інший варіант підтримки тих, хто навчається, полягає в наданні кредитів на покриття видатків, пов’язаних з навчанням. У випадку, коли студент не претендує на стипендію, але потребує коштів для проживання під час навчання, частину його витрат можна перенести на кредитне фінансування, аби стимулювати його відповідальну поведінку.

Крім того, нова модель фінансування передбачає створення фондів капітального інвестування, виходячи з потреб кожного вишу: наприклад, інженерні спеціальності, хоча й не можуть залучити велику кількість студентів, є важливими для держави і потребують фінансової підтримки з її боку. «Якщо ми розподіляємо державні кошти вищому навчальному закладу, ми повинні дивитись на якість науково-дослідницької роботи. Основна ідея – створити таку систему, яка буде дозволяти надавати кошти високоякісній освіті», – додала Інна Совсун.

Заступник Міністра також нагадала, що в новому Законі України «Про вищу освіту» передбачена можливість фінансування приватних вищих навчальних закладів. Згідно з напрацьованими законодавчими змінами, які будуть представлені до громадського обговорення, пропонується здійснювати таке фінансування за одним показником – кількістю студентів із числа найкращих, які захотіли навчатися у приватному закладі.

У своєму виступі Інна Совсун торкнулася і проблеми витрат університетами коштів для доступу до міжнародних науковометричних баз. Вона запевнила, що зараз МОН веде перемовини щодо надання українським інституціям комплексної знижки на доступ до баз даних. Водночас сьогодні система фінансування вищої освіти покриває оплату комунальних послуг університетів та оплату праці викладачів. Відомо, що кількість викладацьких ставок чітко прив’язана до кількості студентів. Замість того, щоб навчати меншу кількість студентів та мати гроші на інші видатки, в першу чергу, на дослідження, це автоматично стимулює витрачання всіх грошей тільки на навчання.

За матеріалом МОН.
Новини за темою:
  • Українським вченим запропоновано стипендії для навчання в Європейському університеті Флоренції
  • 10 січня відбудеться презентація нового компакт-диску "Органна музика львівських композиторів XVI-XX ст."
  • 4-6 січня було проведено новорічну ялинку для дітей за участю Президента України
  • На Закарпатті у селі Неліпино відрили нову школу
  • У Стаханові хочуть закрити 5 шкіл
 29.02.2016
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Слухати онлайн радіо

Слухати онлайн радіо

Хмарина