У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Розрахунок балів ЗНО з історії України: які саме завдання чекають на ЗНО...  Українська версія

Розрахунок балів ЗНО з історії України: які саме завдання чекають на ЗНО і як рахуватимуть бали за кожне з них
Архів новин

Історія України поки що – другий за популярністю предмет на ЗНО, поступається лише українській мові та літературі. На ЗНО з української зараз зареєструвалися 110 714, на історію України – 79 654. На вибір випускника результат з історії України або математики зараховують як шкільний випускний іспит – ДПА. Тож розрахунок балів ЗНО цікавить переважну більшість абітурієнтів.

В тесті ЗНО буде тільки один бланк, в ньому – 60 завдань. На виконання роботи учасник ЗНО отримує 150 хвилин.

У зошиті з тестами зібрані завдання 4 типів. Бали за них нараховують залежно від складності самого завдання і повноти виконання.

Щоб не розгубитися під час тестування і підготуватися до запитань, варто розібратися: як відбуватиметься підрахунок балів ЗНО з історії України.

ЗАВДАННЯ 1–23, 31–53

Це завдання з вибором однієї правильної відповіді. До кожного запитання є 4 варіанти відповіді, правильний – 1. Щоб виконати, треба правильно обрати і позначити відповідь у зошиті.

Можна отримати 0-1 бал: 1 – якщо вказано правильну відповідь, 0 – якщо вказано неправильно, вказано більше однієї відповіді або взагалі нічого не позначено.

ЗАВДАННЯ 24–26, 54–56

Завдання на встановлення відповідності, ще називають – на встановлення «логічних пар». У кожному запитанні є дві колонки, дані в яких позначено буквами і цифрами. Треба правильно об’єднати, утворити «логічні пари» між буквою і цифрою. Щоб виконати завдання, роблять позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д).

Оцінюється в 0-4 бали: по 1 балу за кожну правильно встановлену відповідність, 0 – якщо не вказано жодної правильної «логічної пари» або відповіді на завдання не вказано.

ЗАВДАННЯ 27, 28, 57, 58

Слід визначити правильну послідовність. У завданні наведено перелік подій, позначених буквами. Їх потрібно розташувати в правильній послідовності й об’єднати першу подію з цифрою 1, другу – 2, третю – 3, четверту – 4. Завдання виконане, якщо учасник ЗНО зробив правильні позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Г).

Можна отримати 0-3 бали: 3 – якщо правильно вказано всю послідовність, 2 – якщо правильно обрано першу подію та останню, 1 – якщо правильною є перша або остання події, 0 – якщо вказано неправильну відповідь або позначок взагалі немає.

ЗАВДАННЯ 29, 30, 59, 60

Завдання з короткою відповіддю множинного вибору – вибір 3 правильних відповідей із 7 запропонованих варіантів. У завданні є запитання і 7 відповідей до нього. Правильні з них – 3. Щоб виконати завдання, треба вибрати і записати правильні відповіді.

За виконання можна заробити 0-3 бали: по 1 балу за кожну правильно вказану відповідь із трьох можливих, 0 – якщо не вказано жодної правильної відповіді її не надано.

Порядок написання цифр – довільний, це не впливає на оцінку.

ЯК ПЕРЕВЕСТИ БАЛИ ЗНО

Щоб набрати максимальну кількість балів, треба правильно виконати всі завдання тесту ЗНО. Тоді учасник отримає 94 бали. Щоб порахувати бал ДПА з історії України, треба сумувати тестові бали із завдань з періоду ХХ – початок XXI століття, у зошиті це запитання під номерами 1-30. Тут максимальна кількість балів дорівнюватиме 47. Перевести тестові бали в оцінку для шкільного атестату, яку виставляють за 12-бальною шкалою, можливо після оприлюднення таблиці переведення балів. Це відбудеться після перевірки всіх завдань, адже принцип формування такої таблиці – рейтинговий. Детально про систему переведення балів в оцінку ДПА читайте тут.

Якщо результат тесту використовуватимуть для вступу до вузу, його треба перевести в шкалу 100-200 балів, саме таким його виставлять у сертифікат ЗНО. Для такого переведення теж складають рейтингові таблиці. Приблизно уявити, як це виглядає, можна за таблицями переведення балів 2015 року.

По материалу eduget.
Новини за темою:
  • Семиноженко стал главой Госкомитета по вопросам науки, инноваций и информатизации
  • В Старом Самборе Львовской области школа будет носить имя героя Небесной сотни Богдана Сольчаника
  • Педагоги Львова добились, чтобы им вернули финансовую самостоятельность
  • Украинский студент - призер чемпионата мира по самбо
  • Студенты побаиваются, что ВУЗы полностью потеряют самостоятельность
 29.02.2016
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Дивитись онлайн ТБ

Дивитись онлайн ТБ

Хмарина