У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Виші мають залучати кращих студентів, - Совсун  Русская версия

Виші мають залучати кращих студентів, - Совсун
Архів новин

Треба розробити таку формулу фінансування вищої освіти, яка дозволятиме надавати кошти високоякісній освіті, буде прозою, а також враховуватиме міжнародний досвід. На цьому наголосила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун під час дебатів щодо фінансування вищої освіти, організованих аналітичним центром CEDOS.

За її словами, щоб побудувати дієву систему фінансування вищої освіти, університети мають відповідально ставитися до підготовки студентів і намагатися якомога більше залучити до себе на навчання найкращих студентів.

«Завдяки створеному новому механізму фінансування ми зможемо підкреслити сильні сторони системи і покращити вищу освіту загалом», – підкреслила перший заступник міністра.

Як розповіла Інна Совсун, запропонована нова модель фінансування містить кілька компонентів. Один з них – це фінансування університетів на основі минулорічних показників.

«Ті хто, працює в університетах, повинні мати стабільність, знати про те, що вони отримують 70% фінансування минулого року та зможуть планувати свою роботу на майбутнє», – зазначила Совсун.

При цьому вона зауважила, що необхідно розробити індикатори – показники, що базуються на результатах навчання вищими навчальними закладами найкращих студентів та можливості студентів вирішувати, до якого університету їм піти навчатися.

В новій моделі фінансування також пропонується створити фонди капітального інвестування, виходячи з потреб кожного університету.

«Якщо ми розподіляємо державні кошти вищому навчальному закладу, ми повинні дивитись на якість науково-дослідницької роботи. Основна ідея – створити таку систему, яка буде дозволяти надавати кошти високоякісній освіті», – додала заступник міністра.

Що стосується фінансування приватних установ, то новий Закон України «Про вищу освіту» дає можливість надавати державне фінансувати приватним університетам. В змінах до законодавства, які зараз напрацьовані в міністерстві і будуть представлені на розгляд громадськості для обговорення, приватні навчальні заклади отримуватимуть фінансування за одним показником – кількістю студентів із числа найкращих, які захотіли навчатися у приватному закладі.

За матеріалом Osvita.ua.
Новини за темою:
  • 45% студентів першого курсу бюджетної форми навчання Львівського національного університету - пільговики
  • 80% студентів Черкаського національного університету навчатимуться на державній основі
  • Більше 3000 осіб займаються наукою у Луганському національному університеті
  • 80 тис. українських студентів об’єдналися заради євроінтеграції
  • Школи Харкова і області отримають нові російськомовні книги
 29.02.2016
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Карти України

Карти України

Хмарина