У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Розрахунок балів ЗНО з математики: різні схеми підрахунку балів ЗНО в 4...  Українська версія

Розрахунок балів ЗНО з математики: різні схеми підрахунку балів ЗНО в 4 типах завдань
Архів новин

Цього року математика стане одним із найпопулярніших предметів на сесії ЗНО. По-перше, іспит для шкільного атестату – ДПА – з математики складатимуть під час сесії ЗНО: випускник має обрати математику або історію України. По-друге, про технічні спеціальності мріють все більше старшокласників, і без високого балу ЗНО тут не обійтися. Які ж типи завдань будуть у тестовому зошиті на ЗНО і скільки балів за них можна отримати?

Загалом у тесті ЗНО з математики 33 завдання, які треба виконати за 180 хвилин. Типів завдань буде 4: з єдиною правильною відповіддю, на встановлення «логічних пар», завдання з короткою і розгорнутою відповіддю. Кожне з них оцінюється різною кількістю балів.

Як порахувати бали ЗНО з математики?

ЗАВДАННЯ 1–20

Це завдання з вибором однієї правильної відповіді. До кожного із завдань наведено 5 варіантів відповідей, і лише одна з них правильна. Щоб виконати завдання, треба позначити одну правильну відповідь у бланку А.

За нього нараховують 0 або 1 бал: 1 – якщо вказано правильну відповідь, 0 – якщо неправильну, або вказано більше однієї відповіді, або відповідь узагалі не надано.

ЗАВДАННЯ 21-24

Завдання на встановлення відповідності («логічні пари»). У двох колонках наведено інформацію, яку позначено цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Треба встановити відповідність між цифрою і буквою, тобто – утворити «логічні пари». У бланку відповідей А слід зробити позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д).

Оцінюють у 0-4 бали: по 1 бал за кожну правильно встановлену «логічну пару», 0 балів – якщо не жодного разу не вказано правильну відповідність або взагалі немає відповіді на завдання.

ЗАВДАННЯ 25-30

Завдання відкритої форми з короткою відповіддю. Відповідь на нього записують до бланка А. Вона буде у формі числового результату в тих одиницях величини, які вказані в умові завдання.

Завдання 25 і 26 складаються з двох частин, відповідь до кожної з яких оцінюється в 0 або 1 бал. Якщо зазначено обидві неправильні відповіді або відповіді на завдання не надано, учасник одержує 0 балів. Якщо обидві частини зроблені правильно, учасник отримує максимальний бал – 2.

Завдання 27-30 оцінюють в 0-2 бали: 2 – якщо надано правильну відповідь, 0 – якщо надано неправильну відповідь або її взагалі немає.

ЗАВДАННЯ 31-33

Це завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю. Відповіді на них записують до бланка Б і нараховують за них бали залежно від повноти розв’язання й правильності відповіді. Розв’язання має бути математично грамотним і повним, а методи і форми запису відповіді можуть різнитися. Якщо методів вирішення кілька, достатньо вказати один.

Завдання 31 – алгебра і початки аналізу. 0-4 бали

4 Отримано правильну відповідь. Обґрунтовано всі ключові моменти розв’язування.

3 Наведено логічно правильну послідовність кроків розв’язування. Деякі з ключових моментів розв’язування обґрунтовано недостатньо, можливі 1–2 негрубі помилки або описки в обчисленнях, перетвореннях, що не впливають на правильність подальшого ходу розв’язування. Отримана відповідь може бути неправильною.

2 Наведено логічно правильну послідовність кроків розв’язування. Деякі з ключових моментів обґрунтовано недостатньо або не обґрунтовано. Можливі 1–2 помилки в обчисленнях або перетвореннях, що впливають на правильність подальшого ходу розв’язування. Отримана відповідь може бути неправильною або неповною (розв’язана правильно лише частина завдання).

1 У правильній послідовності ходу розв’язування немає певних етапів розв’язування. Ключові моменти не обґрунтовано. Отримана відповідь неправильна або завдання розв’язане не повністю.

0 Учасник не приступив до розв’язування завдання або його записи не відповідають зазначеним вище критеріям.

32 – геометрія. 0-4 бали

4 Отримано правильну відповідь. Обґрунтовано всі ключові моменти розв’язування та зазначено всі необхідні для доведення теореми, аксіоми тощо. Наведено рисунок, який відповідає розв’язанню завдання.

3 Наведено логічно правильну послідовність кроків розв’язування. Деякі з ключових моментів розв’язування обґрунтовано недостатньо, можливі 1–2 негрубі помилки або описки в обчисленнях, перетвореннях, що не впливають на правильність подальшого ходу розв’язування. Отримана відповідь може бути неправильною

2 Наведено логічно правильну послідовність кроків розв’язування. Деякі з ключових моментів обґрунтовано недостатньо або не обґрунтовано. Рисунка немає, можливі 1-2 помилки в обчисленнях або перетвореннях, що впливають на правильність подальшого ходу розв’язування. Отримана відповідь може бути неправильною або неповною (розв’язана правильно лише частина завдання).

1 У правильній послідовності ходу розв’язування немає деяких етапів розв’язування. Ключові моменти не обґрунтовано. Отримана відповідь неправильна або завдання розв’язане не повністю.

0 Учасник не приступив до розв’язування завдання або його записи не відповідають зазначеним вище критеріям.

33 – алгебра і початки аналізу. 0-6 балів

6 Отримано правильну відповідь. Обґрунтовано всі ключові моменти розв’язування.

5 Отримано правильну відповідь. Наведено логічно правильну послідовність кроків розв’язування. Деякі з ключових моментів обґрунтовано недостатньо. Можливі описки в обчисленнях або перетвореннях, що не впливають на правильність відповіді.

4 Наведено логічно правильну послідовність кроків розв’язування. Деякі з ключових моментів розв’язування можуть бути обґрунтовані недостатньо. Можливі 1-2 негрубі помилки або описки в обчисленнях, перетвореннях, що не впливають на правильність подальшого ходу розв’язування. Отримана відповідь може бути неправильною.

3 Наведено логічно правильну послідовність кроків розв’язування. Деякі з ключових моментів обґрунтовано недостатньо. Можливі 1–2 помилки або описки в обчисленнях або перетвореннях, що незначно впливають на правильність подальшого ходу розв’язування. Отримана відповідь може бути неправильною або неповною (розв’язана правильно лише частина завдання).

2 У правильній послідовності ходу розв’язування немає деяких етапів. Ключові моменти розв’язування не обґрунтовано. Можливі помилки в обчисленнях або перетвореннях, що впливають на подальший хід розв’язування. Отримана відповідь може бути неповною або неправильною.

1 У послідовності ходу розв’язування наявні лише деякі етапи розв’язування. Ключові моменти розв’язування не обґрунтовано. Отримана відповідь неправильна або завдання розв’язане не повністю.

0 Учасник не приступив до розв’язування завдання або приступив до його розв’язування, але його записи не відповідають зазначеним вище критеріям.

Завдання, на яке надано правильну відповідь, але розв’язання не наведено, оцінюється в 0 балів. Завдання, розв’язання якого не відповідає умові, також оцінюється в 0 балів.

ПЕРЕВЕДЕННЯ БАЛІВ ЗНО

Максимально за весь тест ЗНО з української мови та літератури можна набрати 62 бали. Завдання 1-28, 31, 32 буде зараховано як ДПА. Після тестування учасник дізнається правильні відповіді, зможе підсумувати бали за них та підрахувати свій тестовий бал. Оцінка ДПА подається у шкалі 1-12. Щоб дізнатися, яка оцінка відповідає отриманому тестовому балу, слід зачекати. Для цього мають бути перевірені всі роботи і внесені в базу всі тестові бали за них. Тоді за рейтинговою системою формується таблиця відповідності тестового балу й оцінки в 12-бальній шкалі.

А для сертифікату ЗНО, який подають під час вступу, оцінка має бути за шкалою 100-200 балів. Переведення цієї оцінки теж відбувається після отримання всіх результатів за принципом рангування кожного тестового балу. Після цього на сайті УЦОЯО оприлюднюють таблицю переведення балів.

По материалу eduget.
Новини за темою:
  • Состоялось открытие финального этапа ХVIII Всеукраинского ученического турнира юных математиков имени профессора М.И. Ядренко
  • На ВНО по математике зафиксировано 45 случаев изъятия технических средств
  • Министр образования Крыма предложил новую схему оплаты труда преподавателей
  • Розрахунок балів ЗНО з історії України: які саме завдання чекають на ЗНО і як рахуватимуть бали за кожне з них
  • Розрахунок балів ЗНО з української: на ЗНО винесено кілька типів завдань, і підрахунок балів до кожного з них відбувається за окремою схемою
 26.02.2016
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Дивитись онлайн ТБ

Дивитись онлайн ТБ

Хмарина