У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Університетам доведеться боротися за держзамовлення, - МОН  Русская версия

Університетам доведеться боротися за держзамовлення, - МОН
Архів новин

Державне замовлення розподілятиметься між вишами на конкурсній основі.

Про це під час виступу на форумі "Європейські освітні ініціативи" у вівторок сказав голова департаменту вищої освіти Міністерства освіти та науки Олег Шаров, повідомляє "Укрінформ".

"Ми реалізуємо в повному обсязі статтю закону України "Про вищу освіту", яка передбачає фактично конкурсний варіант розміщення державного замовлення. Тобто по кожній спеціальності формуватиметься певний обсяг державного замовлення у національному масштабі. І надалі ці місця державного замовлення будуть розподілятися між ВНЗ. Ці місця підуть у ті навчальні заклади, куди напишуть заяви та нададуть їм найвищий пріоритет найкращі вступники, які мають найвищий бал із зовнішнього незалежного оцінювання", – сказав Шаров.

Він повідомив, що з деяких спеціальностей на сьогодні державне замовлення перевищує кількість абітурієнтів, що вступають за контрактом. Зокрема це стосується IT-спеціальностей.

"Обсяг державного замовлення (на IT-спеціальності) два роки поспіль був 9,5 тис., обсяг контрактних студентів скоротився з 4,5 тис. до 3,5 тис. Це пряма ознака насиченості обсягів державного замовлення в цій галузі", – наголосив Шаров.

Він зазначив, що в питанні підготовки університетами спеціалістів за державний кошт велику роль відіграє і демографічний чинник – щороку в Україні зменшується кількість випускників шкіл і відповідно тих, хто вступає до ВНЗ.

"8 років тому студентів в Україні було 2 млн 800 тисяч. Нині близько 1 млн 600 тисяч. На ту кількість вишів, факультетів та кафедр, які були в 2008 році, їх уже не вистачає. І, на жаль, ще кілька років студентів буде все менше", – сказав Шаров.

За його словами, тільки у 2024 році кількість випускників шкіл дорівнюватиме показникам 2012 року, і далі не буде збільшуватися. Тому виші повинні вже тепер подбати про те, щоб зацікавити майбутніх абітурієнтів, зокрема розробляти нові навчальні програми, підвищувати кваліфікацію викладачів.

"Добре підготувати більшість студентів можна тільки у великих університетах, де є конкуренція між студентами на достатньому рівні, велика кількість викладачів, де є можливість викладачам займатися науковою діяльністю. Вища освіта підніметься тоді, коли стане конкурентоспроможною. Нічого іншого, окрім розвитку конкурентоспроможності, ми нашій освіті запропонувати не можемо", – сказав Шаров.

За матеріалом День.
Новини за темою:
  • Фінансування наукових досліджень і розробок в університетах збільшилось майже на 40 %
  • Освітня децентралізація. Університетам дадуть більшу фінансову автономію, - Гриневич
  • Держзамовлення: кого і скільки замовляє держава?
  • Міносвіти у 2014р. зменшило держзамовлення у ВНЗ на 1 тис. - до 98 тис. осіб
  • Оголошено конкурсний відбір на навчання у провідних університетах США
 25.02.2016
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Гороскоп на сьогодні

Козерог (22.12 - 20.01) Козерог (22.12 - 20.01)
Козерогам день поможет адаптироваться к новостям, вновь навести порядок в мыслях или в индивидуальном пространстве. Может быть успешно закончен очередной этап обновлений в доме, офисе, на личном или корпоративном сайте. Возможно, будут заново... далі
Інші гороскопи

Хмарина