У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Розрахунок балів ЗНО з української: на ЗНО винесено кілька типів завдань...  Українська версія

Розрахунок балів ЗНО з української: на ЗНО винесено кілька типів завдань, і підрахунок балів до кожного з них відбувається за окремою схемою
Архів новин

Про розрахунок балів ЗНО з української мови та літератури намагається дізнатися кожен абітурієнт, адже саме українська – той предмет, який треба складати обов’язково. 2016 року на ЗНО з української винесено 58 завдань. Щоб виконати їх, абітурієнт матиме 180 хвилин.

Отже, як порахувати бали ЗНО з української мови та літератури?

На ЗНО представлено кілька типів завдань, і підрахунок балів до кожного з них відбувається за окремою схемою.

ЗАВДАННЯ 1–23, 29–33, 34–53.

Це завдання з вибором однієї правильної відповіді. До кожного із завдань наведено чотири або п’ять варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив правильну відповідь у бланку відповідей А.

За нього можна отримати 0 або 1 бал: 1 бал за правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді не надано.

ЗАВДАННЯ 24–28, 54–57

Завдання на встановлення відповідності. До кожного завдання наведено інформацію, позначену ліворуч цифрами і праворуч буквами. Треба встановити відповідність між позначеним цифрами та буквами (утворити «логічні пари»). Завдання вважається виконаним, якщо учасник правильно зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А.

Оцінюється в 0, 1, 2, 3 або 4 бали: 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність і 0 балів, якщо логічну пару вказано неправильно або завдання взагалі не виконано.

ЗАВДАННЯ 58

Завдання з розгорнутою відповіддю передбачає створення власного аргументативного висловлення на дискусійну тему в бланку відповідей Б. У змістовому оформленні складається з тези, аргументів, прикладу, висновку, також оцінюють логічність і послідовність. У мовному оформленні бали нараховують за орфографію, пунктуацію, лексику, граматику та стилістику.

Змістове оформлення

За Тезу можна отримати 0-2 бали, якщо учасник: 2 – вправно формулює тезу, 1 – не вправно формулює тезу, 0 – не формулює тези або формулює тезу, яка не відповідає запропонованій темі.

За Аргументи можна отримати 0-2 бали, якщо учасник: 2 – наводить принаймні два доречні й переконливі аргументи, 1 – наводить принаймні один доречний аргумент, аргументи дублюють один одного, один з аргументів не є доречним стосовно сформульованої тези, 0 – не наводить жодного аргументу або наведені аргументи не є доречними.

За Приклад із літератури чи інших видів мистецтва можна отримати 0-2 бали: 2 – Один з аргументів підкріплено принаймні одним розгорнутим, добре поясненим прикладом з художньої літератури чи інших видів мистецтва, 1 – немає мотивації наведення прикладу, він не конкретизований через художній образ, у прикладі є фактичні помилки, 0 – прикладу з літератури чи інших видів мистецтва немає або він не є доречним.

За Приклад, що є історичним фактом або випадком із життя, можна отримати 0-2 бали: 2 – наведено принаймні один доречний приклад або з історії, або із суспільно-політичного життя, або з власного життя, 1 – немає мотивації наведення прикладу, приклад не конкретизований, у прикладі є фактичні помилки, 0 – прикладу з історії, суспільно-політичного чи власного життя немає або він не є доречним.

За Логічність, послідовність можна отримати 0-2 бали: 2 – висловлення демонструє зосередженість на обговорюваній проблемі, цілісний, послідовний і несуперечливий розвиток думки (логічність і послідовність викладу), 1 – у роботі є порушення логічності, цілісності, послідовності й несуперечливості розвитку думки, 0 – логіки викладу, цілісності, послідовності й несуперечливості розвитку думки немає.

За Висновок можна отримати 0-2 бали: 2 – висновок відповідає запропонованій темі й органічно випливає зі сформульованої тези, аргументів і прикладів, 1 – висновок лише частково відповідає тезі або не пов’язаний з аргументами та прикладами, 0 – висновку немає, він не відповідає сформульованій тезі, висновок не пов’язаний з аргументами та прикладами.

Мовне оформлення

За Орфографію та пунктуацію нараховують 0-4 бали залежно від кількості помилок: 4 – 0-1 помилка, 3 – 2-6 помилок, 2 – 7-11 помилок, 1 – 12-16 помилок, 0 – 17 і більше.

За Лексику, граматику та стилістику нараховують 0-4 бали залежно від кількості помилок: 4 – 0-1 помилка, 3 – 2-4 помилки, 2 – 5-7 помилок, 1 – 8-10 помилок, 0 – 11 і більше.

Таким чином за завдання з розгорнутою відповіддю можна отримати максимум 20 балів.

Як рахують помилки у завданні 58

Дві негрубі помилки рахують як одну грубу. Негрубими вважають:

написання великої літери в складних власних назвах;

написання разом і окремо префіксів у прислівниках, утворених від іменників з прийменниками;

нерозрізнення не/ні (не хто інший / ніхто інший);

замість одного розділового знаку поставлений інший;

пропуск одного зі сполучуваних розділових знаків або порушення їхньої послідовності.

При цьому негрубу орфографічну й негрубу пунктуаційну помилки не об’єднують і не зараховують як одну грубу.

Систематичне порушення норм милозвучності (три і більше випадків порушення на одне з правил: у–в, і–й–та) рахують як одну стилістичну помилку. Роботу, що не відповідає темі власного висловлення і до 100 слів, буде оцінено в 0 балів.

ПЕРЕВЕДЕННЯ БАЛІВ ЗНО

Максимально за весь тест ЗНО з української мови та літератури можна набрати 104 бали. Щоб порахувати оцінку ДПА, треба скласти отримані оцінки за завдання 1–33 і 58. Перевести цей результат у 12-бальну шкалу оцінювання ДПА можна лише після тестування ЗНО і перевірки всіх робіт – ця шкала формується за рейтинговою системою з урахуванням усіх результатів. Щоб уявити приблизно, яким може бути результат, скористайтеся таблицею переведення балів ЗНО з української мови та літератури за 2015 рік.

Оцінка ЗНО для вступу вираховується за шкалою, де 100 мінімальна, а 200 – максимальна.

По материалу eduget.
Новини за темою:
  • Николай Томенко презентовал в Кировограде аудио-диск "Слуханки для української малечі"
  • Розрахунок балів ЗНО з математики: різні схеми підрахунку балів ЗНО в 4 типах завдань
  • Розрахунок балів ЗНО з історії України: які саме завдання чекають на ЗНО і як рахуватимуть бали за кожне з них
  • Скільки грошей треба студентові, щоби прожити місяць?
  • Фронт ЗНО і PISA в Україні. Новини української освіти за 27 червня – 3 липня 2016 р.
 25.02.2016
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Дивитись онлайн ТБ

Дивитись онлайн ТБ

Хмарина