У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Українські профтехучилища можуть зникнути  Русская версия

Українські профтехучилища можуть зникнути
Архів новин

Державний бюджет на 2016 рік децентралізував фінансування ПТУ, тому вони опинилися на мілині і можуть закритися. Реформа працює всього місяць, а 78 ПТУ уже на межі закриття. Новий держбюджет вивів ПТУ з підпорядкування Міносвіти, і тепер фінансувати училища мають місцеві бюджети. Але у багатьох випадках робити цього вони не можуть.

За словами заступника Міністра освіти і науки Павла Хобзея, для цього можуть бути дві причини: по-перше, міста не можуть впоратися з покладеним на них навантаженням. Є випадки, коли бюджет професійно-технічного закладу, який функціонує у місті, сягає мало не половини бюджету самого міста. По-друге, влада на місцях наразі має багато нагальних проблем, яким надає перевагу перед питаннями освіти.

Таким чином, навчальні заклади опиняються без грошей, а відповідно, і без зарплат, стипендій, харчування.«Зараз ми активно шукаємо шляхи вирішення проблеми. Зокрема, намагаємося домогтися виділення додаткових субвенцій. Також можемо запропонувати компромісний варіант. Якщо у навчальному закладі 70% учнів живуть у місті, де знаходиться заклад, то фінансувати його має це місто, якщо ж менше – його варто вивести на обласний рівень», – повідомив також заступник міністра.

Міністерство фінансів пообіцяло, що розгляне ситуацію з фінансуванням ПТУ за підсумками першого кварталу 2016-го року, і ухвалить відповідне рішення. МОН також ще не певне, як вирішувати ситуацію, і поки що, «хоча б на перші два місяці», намагатиметься знайти гроші для профтехучилищ спільно з обласними райадміністраціями.

Нагадаємо, представники ПТУ та профспілок 29 січня вийшли на пікет під Міносвіти, протестуючи проти знищення галузі професійно-технічних училищ.

За матеріалом Студвей.
Новини за темою:
  • «Після переходу на 12-річку місцевій владі можуть знадобитися шкільні приміщення, які не використовуються нині», – Лілія Гриневич
  • Ярослав Гінка: Український католицький університет треба звільнити від сплати земельного податку
  • Янукович: Реформування освітньої галузі залишається пріоритетним завданням української влади
  • Янукович критикує Кабмін за зобов’язання вчителів україномовних шкіл говорити українською мовою в робочий час
  • Янукович введе мораторій на закриття російських шкіл на заході й українських на сході України
 02.02.2016
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Анекдот

Замучила мужика жизнь – на работе платят мало, жена по этой причине ушла, всё наперекосяк. И тут встречает он своего друга детства, а тот преуспевающий бизнесмен.
- Чё грустный?
- Да так мол и так.
- Давай я тебя на работу возьму.
Взял мужика на работу. Первый день даёт ему чек на 40 тысяч долларов: - Сходи через дорогу в банк принеси бабки.
Тот принёс, друг сразу же отсаливает... далі
Інші анекдоти

Хмарина