У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Українські профтехучилища можуть зникнути  Русская версия

Українські профтехучилища можуть зникнути
Архів новин

Державний бюджет на 2016 рік децентралізував фінансування ПТУ, тому вони опинилися на мілині і можуть закритися. Реформа працює всього місяць, а 78 ПТУ уже на межі закриття. Новий держбюджет вивів ПТУ з підпорядкування Міносвіти, і тепер фінансувати училища мають місцеві бюджети. Але у багатьох випадках робити цього вони не можуть.

За словами заступника Міністра освіти і науки Павла Хобзея, для цього можуть бути дві причини: по-перше, міста не можуть впоратися з покладеним на них навантаженням. Є випадки, коли бюджет професійно-технічного закладу, який функціонує у місті, сягає мало не половини бюджету самого міста. По-друге, влада на місцях наразі має багато нагальних проблем, яким надає перевагу перед питаннями освіти.

Таким чином, навчальні заклади опиняються без грошей, а відповідно, і без зарплат, стипендій, харчування.«Зараз ми активно шукаємо шляхи вирішення проблеми. Зокрема, намагаємося домогтися виділення додаткових субвенцій. Також можемо запропонувати компромісний варіант. Якщо у навчальному закладі 70% учнів живуть у місті, де знаходиться заклад, то фінансувати його має це місто, якщо ж менше – його варто вивести на обласний рівень», – повідомив також заступник міністра.

Міністерство фінансів пообіцяло, що розгляне ситуацію з фінансуванням ПТУ за підсумками першого кварталу 2016-го року, і ухвалить відповідне рішення. МОН також ще не певне, як вирішувати ситуацію, і поки що, «хоча б на перші два місяці», намагатиметься знайти гроші для профтехучилищ спільно з обласними райадміністраціями.

Нагадаємо, представники ПТУ та профспілок 29 січня вийшли на пікет під Міносвіти, протестуючи проти знищення галузі професійно-технічних училищ.

За матеріалом Студвей.
Новини за темою:
  • Українським вченим запропоновано стипендії для навчання в Європейському університеті Флоренції
  • У Києві відбудеться Всеукраїнський астрономічний педагогічний фестиваль
  • 2 лютого розпочинає роботу система "Конкурс" для інформування українських абітурієнтів
  • Створена соціальна мережа для українських студентів і вчених
  • У квітні 2009 року в Києві відбудеться Перша Всеукраїнська олімпіада з робототехніки
 02.02.2016
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Онлайн ігра

lick n' bowl
Грати у онлайн гру lick n' bowl
Інші ігри

Хмарина