У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Скільки грошей треба студентові, щоби прожити місяць?  Русская версия

Скільки грошей треба студентові, щоби прожити місяць?
Архів новин

Ми ті, хто постійно нарікає, що студентські виплати нещадно малі. Ми переконані, що на ці кошти вижити неможливо. Тягнемо сесії на «відмінно», щоб вийти на стипендію, та зневажаємо контрактників, бо їм не страшно з неї злетіти. Ми – бюджетники. І це наш хрест. Але чи справедливі ми? Скільки насправді грошей нам потрібно, аби прожити місяць? Давайте розберемося.

Почнемо з порівняння студентських нарахувань у різних країнах світу.

Є держави, де розмір стипендій іще менший. Наприклад, у Росії. Мінімальна стипендія там становить близько $20 на місяць. Із додатковими нарахуваннями чи залежно від навчального закладу сума може бути вищою, та не суттєво. Хоча якщо вам у житті якось пощастило, ви вступили до МДУ та ще й навчаєтеся на відмінно, то ваша стипендія складатиме приблизно $45.

У Польщі стипендію можна лише заслужити – хорошими оцінками. Середній бал за підсумками сесії може бути не нижчим чотирьох із половиною балів із максимальних п’яти. Тоді відмінники отримуватимуть від $140 до $230. У Німеччині стипендію отримують лише студенти із малозабезпечених сімей. Але через два роки виплати продовжують надходити лише найуспішнішим із них, у середньому $515 на місяць. Щоправда, половину від загальної суми треба буде згодом повернути.

У Великобританії освіта в цілому є дорогою, а виплата стипендій здійснюється на грантовій основі залежно від сумарного доходу сім’ї. Тобто студент може отримати грант від держави у розмірі як 50, так і 3 000 фунтів. До того ж і гранти є різні: одні − загальні, які не треба потім повертати державі, а інші – в позику, яку ти виплачуватимеш згодом зі своєї майбутньої зарплатні.

Отже, західні країни виплачують студентам стипендії за потреби

Виходить, що на Заході підходять до виплати стипендій так: якщо ти з бідної сім’ї, але гарно навчаєшся, то держава підтримає тебе адекватною матеріальною допомогою – на виділені кошти ти зможеш знімати житло, харчуватись, одягатись і навіть подорожувати. А якщо в тебе нормально забезпечена сім’я, то питання про додаткову допомогу ніби й не стоїть.

В Україні стипендії отримує переважна кількість студентів за результатами балів ЗНО у загальному рейтингу при вступі на бакалаврат (у державних вишах) і за результатами вступних іспитів при вступі на магістратуру.

Ми провели невелике опитування серед наших читачів, аби з’ясувати, чи існують такі студенти, в яких виходить жити виключно на кошти, які їм платить держава під час навчання. Виявляється, таких багато. У якості прикладу публікуємо розповідь студентки Каті Махині про те, як вона розподіляє кошти й економить.

Як прожити на стипендію і при цьому добре почуватися?

«Я живий приклад того, що на стипендію вижити реально та навіть можна відкласти з неї якісь гроші. Коли я отримала першу стипендію, то розділила фінанси на чотири частини (бо в місяці чотири тижні). Запланувала необхідні витрати − на транспорт, побутову хімію, роздруківки й ін.

Їздила додому щотижня – це приблизно 50 грн. щоразу. Одразу відклала необхідні на місяць кошти. У магазин приходила зі списком продуктів. Намагалася не брати того, чого нема у списку. Коли я витрачала певну суму на їжу, в мене залишалися якісь гроші – зайвих 20-30 грн. із запланованих.

Зекономити можна на всьому. Великі супермаркети постійно проводять якісь акції, які щотижня оновлюються. Я моніторю їх наперед, аби розпланувати, які речі можу купити зараз і далі вже не витрачати на них більшу суму. Ще часто ходжу пішки, якщо не дуже далеко. Це корисно для здоров’я та економно. Вдягаюся на стоках і секонд-хендах. Там завжди можна знайти багато якісних речей».

Доведено: можна прожити місяць і на половину стипендії

Студент-третьокурсник із КПІ Данило Соловей пішов іще далі. Він цілий місяць жив на 300 грн. У рамках експерименту, звісно. Захотів просто довести собі й іншим, що можна витрачати десятку в день і при цьому нормально харчуватися. Хлопець заборонив собі отримувати допомогу від родичів, а ще завів паблік у ВК, де щодня описував свої гастрономічні пошуки.

«Їв усе найдешевше й найдоступніше. Картопля, макарони, яйця, овочі. Варив, смажив, тушив. Супи варив (здебільшого). Ну, і булку із плавленим сирком ніхто не відміняв». Наприклад, останній день його експерименту виглядав так:

1) сніданок: яйце і буряк, приправлені мріями про смажену курку; 2) обід: булочка «Малятко»; 3) купив яйце, бо не лишилося грошей навіть на «Мівіну» чи «Ролтон». Найбільше бракувало солодкого, та місяць витримав. Сьогодні продовжує наповнювати спільноту, розповідаючи, як дешево поїсти та куди можна сходити безкоштовно.

«За 10 грн. у Києві можна поїсти в будь-якій їдальні (без м’яса, звісно). Якщо їдальня хороша, то пощастить взяти і перше, і друге», − розповідає Данило.

Кабмін на початку вересня минулого року оцінив реальну економічну ситуацію в Україні та підвищив мінімальний розмір стипендій. Тепер студенти вишів 3-4 рівня акредитації отримують не менше 825 грн. на місяць. Тобто збільшили розмір студентського доходу майже на 100 грн. У сучасних умовах загального подорожчання таке підвищення мало рятує, проте і на тому спасибі.

Отож до чого ми дійшли? Якщо дуже захотіти, то вижити на 825 грн. на місяць цілком реально. Особливо якщо ти місцевий або живеш у заздалегідь оплаченому гуртожитку. Можна обійтися навіть меншою сумою – у 300 грн., але не радимо повторювати такий експеримент у реальних умовах. А рекомендуємо от що: у цьому світі багато можливостей (стипендіальних програм, грантів тощо), якими можна скористатися, доклавши трохи зусиль. Дійте, якщо державні кошти не задовольняють ваш попит. Успіху!

За матеріалом Студвей.
Новини за темою:
  • У МОН відбулася нарада "Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні"
  • У Макіївці батьки хочуть вивести дітей на мітинг, щоб добитися відміни карантину
  • Учні Полтавської області напишуть диктанти про гриби, щоб дізнатися про отруєння
  • В Україні діти з особливими потребами навчатимуться у звичайних школах
  • У Києві прогнозується потреба у збільшенні кількості вчителів
 22.01.2016
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Карти України

Карти України

Хмарина