У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Бюджет-2016: освіта і наука  Русская версия

Бюджет-2016: освіта і наука
Архів новин

Аналітики центру CEDOS Ірина Когут і Єгор Стадний проаналізували прийнятий бюджет-2016. Чим він є для освіти і науки?

Середня освіта

У фінансуванні без сенсацій. На школи виділили більше на 2% порівняно з минулим роком – 44,8 млрд. На проведення ЗНО теж додали, УЦОЯО отримає на 26% більше, ніж минулого року.

Школи, у яких навчається менше 25 учнів, не фінансуватимуть. Це не стосується початкових шкіл —початкова освіта має бути доступна за місцем проживання дитини. На початку 2016-го держадміністрації мають затвердити плани об’єднання шкіл (зникнуть 5%) і скоротити шкільний персонал на 10%.

Діти зі шкіл-інтернатів навчатимуться у звичайних школах, а в інтернатах лише житимуть.

Видатки, не пов’язані безпосередньо з навчанням (приміром, оплата за харчування), перекладуть на місцеві бюджети або батьків. Вчителі зможуть отримувати пенсію за вислугу років лише після 55 (раніше достатньо було мати 25-30 років стажу).

Професійна освіта

Робітничі кадри вчитимуть за міські бюджети. Коледжі та технікуми фінансуватимуть з державного.

Мережу професійно-технічних навчальних закладів мають укрупнити. Регіональні плани цих процесів міські адміністрації подадуть до березня. Скорочення штату має не перевищувати 10% щороку.

Вища освіта

На підготовку кадрів та підвищення кваліфікації теж додали – тепер це 21,5 млрд грн, на 2,1 млрд грн більше, ніж 2015-го.

До березня 2016 року реформують систему державного замовлення. Його показники мають узгоджуватися з потребами економіки та суспільства – формулювання обтічне, і введення цієї норми пояснюють намаганнями Міносвіти протистояти зменшенню обсягів держзамовлення.

Позаконкурсний вступ скасовано. Без сертифікату ЗНО, а за вступними іспитами можуть вступати сироти, учасники АТО і особи з захворюваннями, які перешкоджають складанню ЗНО.

До квітня мають затвердити перелік платних послуг, які можуть надавати заклади освіти, та їхню вартість. Зараз є низка платних послуг, яких бракує університетам. Наприклад, можливість платного повторного вивчення усієї дисципліни після академічної заборгованості.

Наука

Бюджет фактично не враховує потреби на впровадження нового закону "Про наукову та науково-технічну діяльність". На дослідження виділять 5,3 млрд грн, більшість із яких потраплять до НАН, Міносвіти та галузевих академій. Всі академії, крім медичної, отримують менше коштів. Збільшать витрати на дослідження в системі Міносвіти (власне дослідження + внесок за участь у програмі Горизонт 2020), а також для Державного космічного агентства.

За матеріалом eduget.
Новини за темою:
  • Освітня децентралізація – 3. МОН організовує низку обласних семінарів з децентралізації освіти
  • Тривалість навчального року в загальноосвітніх навчальних закладах не продовжувалась, - МОН
  • Небезхмарно. Новини освіти України за 13-18 лютого 2017 р.
  • Педагогічна освіта та освітні стандарти – 2 напрямки, за якими МОН хоче співпрацювати з Фінляндією
  • Кабмін підвищив посадові оклади працівників бюджетної сфери
 30.12.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Онлайн ігра

paintball
Грати у онлайн гру paintball
Інші ігри

Хмарина