У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Запустили програму боротьби з плагіатом  Русская версия

Запустили програму боротьби з плагіатом
Архів новин

З появою Інтернету студенти полегшено зітхнули. Тепер реферат пишеться значно швидше, за принципом «скопіював – вставив». І не тільки реферат, а й курсова і навіть диплом. І не тільки диплом, а навіть дисертація.

Війну плагіату вже не раз оголошували на всіх рівнях – і держчиновників, і приватних організацій. Здається, плагіат програє. Створено програмне забезпечення, що дозволяє знаходити спільні фрагменти в різних текстах, повідомляє AIN.ua. Його розробила компанія «Антиплагіат».

Після перевірки тексту програма дає інформацію: показник унікальності і збігів, посилання на веб-джерела матеріалу, історію перевірок. «Антиплагіат» може впізнати не лише прямі цитати, але й перефразування, зміни кількох символів, заміну слова синонімом. Іншими словами, алгоритми дозволяють виявити не тільки копіювання тексту, але й рерайт.

Звісно, підтверджені текстові збіги не передбачають автоматичне звинувачення в плагіаті. Це може бути цитування колеги, щоб підкріпити свою думку чи посперечатися, з вказаним джерелом. Тому без людського фактору, чистою автоматизацією, не обійтися.

«Антиплагіат» – українська компанія, яка існує 2 роки й залучає понад 10 осіб з усього світу. Маркетинговий супровід надав інвестор. Проект уже вийшов на західні ринки і працює в двох напрямах – з навчальними закладами і студентами. Також програма має зацікавити журналістів, редакторів, видавництва. Розробники планують розширити інструментарій, додати функцію контролю грамотності, редагування, систему оцінювання текстів.

В Україні можливостями «Антиплагіату» користуються декілька навчальних закладів – Національний університет «Львівська політехніка», Національний університет біоресурсів і природокористування і Львівська комерційна академія. Виші отримали безкоштовний доступ до програмного забезпечення і мають допомогти в його тестуванні. Поки що через «Антиплагіат» проганяють студентські роботи, у зіставленні з текстами з Інтернету і внутрішньої бази навчального закладу. Масштабна мета – створення всеукраїнської бази студентських робіт для безкоштовної перевірки. Нею зможуть користуватися всі навчальні заклади країни.

За матеріалом eduget.
Новини за темою:
  • Програма імені Фулбрайта провела в ЧНУ ім. Петра Могили тренінг з написання статей у міжнародних рецензованих виданнях
  • ЄС за два роки виділив Україні 270 млн євро в рамках програми "Горизонт 2020"
  • У МОН створять робочу групу, що розроблятиме типову освітню програму для підготовки бакалаврів зі спеціальності «Кібербезпека»
  • Школярі у Черкасах можуть безкоштовно навчатися програмуванню
  • ДП «Інфоресурс» уклало договір про закупівлю послуг з розробки програмного забезпечення для ЄДЕБО
 29.12.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Прикол №2805

Випадковий прикол
Інші приколи

Хмарина