У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Переможці Книги року BBC-2015  Русская версия

Переможці Книги року BBC-2015
Архів новин

Оголошено переможців конкурсу «Книга року ВВС» 2015 року.

У дорослій номінації перемогла збірка оповідань Василя Махна «Дім у Бейтінґ Голлов», у дитячій – повість Андрія Бачинського «140 децибелів тиші».

Василь Махно живе в Нью-Йорку. Він брав участь у нагородженні через Skype і свою перемогу прокоментував так: «Ця книжка ні про еміграцію, ні про урбаністику. Ця книжка про дім, відчуття екзистенції життя до дому, який завжди в тобі, де б ти не бував».

До фіналу потрапили такі видання:

Юрій Винничук. Аптекар. – Харків: Фоліо, 2015. Андрій Любка. Карбід. – Чернівці: Книги – ХХІ; Meridian Czernowitz, 2015. Василь Махно. Дім у Бейтінґ Голлов. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. Артем Чапай. Понаїхали. – Київ: Нора-Друк, 2015. Валерій Шевчук. Порослий кульбабами дворик (2 томи). – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2015. Головний редактор ВВС Ніна Кур’ята розповіла, що думки журі розділилися: «Цього року були одні з найгарячіших баталій».

Модернові «Аптекар» і «Карбід» протистояли творам у традиційній стилістиці Валерія Шевчука та Василя Махна. Безумовна літературна вартість оповідань Шевчука втрачала через несучасність, адже в двотомнику зібрані оповідання за останні 50 років. Збірка Василя Махна підкупила балансом сучасності тем і літературної майстерності.

Голова Європейського департаменту ВВС Артем Лісс так представив переможця: «Це книжка, яку дуже просто читати. Вчора проковтнув за три години – завершив о другій ранку. Це книга, яку хочеться радити друзям, знайомим».

Не менше сперечалися і щодо переможця в дитячій номінації. Перші сторінки повісті Андрія Бачинського викликають сумнів: чи дитяча ця книга. Йдеться про підлітка, який втратив у катастрофі всю родину, а також оглухнув. Він опиняється в інтернаті для глухонімих дітей, і першою думкою має кинутися під вантажівку.

Тим не менше, журі обрало саме цей твір за напруженість сюжету і важливість піднятих тем.

Перелік фіналістів у цій номінації такий:

Андрій Бачинський. 140 децибелів тиші. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. Оксана Лущевська. Мені не потрапити до «Книги рекордів Гіннеса». – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2014. Антон Сіяника. Івасик Телесюк. – Київ: Компанія ОСМА, 2015. Представник партнера конкурсу Європейського банку реконструкції та розвитку Франсіс Маліж прокоментував вибір переможця: «Ми раді підтримати книгу, яка відкриває дитячий розум до сприйняття життя людей, що відрізняються від інших. Ми всі знаємо, наскільки важливим є зміцнення культурного розмаїття у призмі майбутнього».

Обидва цьогорічні переможці надруковані у львівському «Видавництві Старого Лева». Представник видавництва прокоментував для EDUGET: «І Василь Махно, і Андрій Бачинський заслуговують на цю відзнаку. Ті теми, які вони піднімають у своїх книжках, варті того, щоб бути прочитаними, осмисленими і ретрансльованими».

Нагорода для кожного переможця становить £1000.

За матеріалом eduget.
Новини за темою:
  • «Модернізація професійно-технічної освіти – один із пріоритетів нашої роботи цього року», – Лілія Гриневич
  • Яценюк вимагає від Генпрокурора розібратися із закриттям шкіл в Донецьку, Макіївці та Торезі
  • Ялтинські школи отримають додатково 1 млн грн на підготовку до навчального року
  • Явка на першому зовнішньому тестуванні 2009 року склала 92%
  • Ющенко започатковує рух на підтримку української книги
 21.12.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Онлайн ігра

Ninja
Грати у онлайн гру Ninja
Інші ігри

Хмарина