У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Центр психосоциальной реабилитации Киево-Могилянской академии ,будет оказывать...  Українська версія

Центр психосоциальной реабилитации Киево-Могилянской академии ,будет оказывать помощь детям из районов востока страны, где шли боевые действия
Архів новин

17 грудня 2015 року у Києво-Могилянській академії відкрився Центр психосоціальної реабілітації, створений за допомоги Мальтійської Міжнародної Служби (при підтримці Німецької Гуманітарної допомоги), ІТ- компанії «Інфопульс-Україна» та Київської міської державної адміністрації.

Мета Центру – надавати допомогу людям, котрі постраждали внаслідок військової агресії РФ.

Це переселенці, учасники АТО, поранені, члени сімей поранених та загиблих бійців, жителі районів, де тривали бойові дії, в тому числі діти. Таких людей в Україні, на жаль, десятки тисяч, і всі вони потребують невідкладної фахової психологічної та соціальної допомоги та реабілітації.

Відкриваючи Центр, президент НаУКМА Андрій Мелешевич сказав: «Сьогодні дуже неоординарна подія не лише в життя нашого університету, а й у житті Києва. Ми відкриваємо Центр, спрямований на допомогу постраждалим від агресії на Сході. Чому ми це робимо? Досьогодні Україна не знала таких трагедій, як війна, не брала участі у військових конфліктах. І для військових, і для суспільства в цілому це новий виклик. Могилянка завжди активно працювала і буде працювати задля України. Ми дуже вболіваємо за те, що відбувається в країні, і намагаємося допомогти. Створення Центру – це відгук Могилянки на ті проблеми, з якими зіткнулася Україна».

Мер Києва Віталій Кличко, присутній на церемонії відкриття Центру, підкреслив: «Ми щиро раді тому, що сьогодні столиця має професійний Центр надання психотерапевтичної допомоги. З квітня 2015 року спільно з Могилянкою столичні соціальні працівники розпочали реалізовувати пілотний проект з надання реабілітаційних послуг демобілізованим учасникам АТО та переселенцям. А сьогодні Центр отримав окреме приміщення, що завдяки зусиллям НаУКМА, благодійників та спонсорів облаштоване відповідно до сучасних стандартів міжнародного досвіду. На жаль, військовий конфлікт на Сході триває. Ми повинні не лише шанувати загиблих, а й піклуватися про тих, хто повертається з війни і потребує допомоги».

Заступник Міністра освіти та науки України Андрій Гевко наголосив на значенні Центру для всієї України: «Функції, які взяла на себе Києво-Могилянська академія у цьому проекті, надзвичайно важливі для країни. Ситуація з адаптацією дітей, постраждалих від військових дій на Сході, є критичною. Наша країна вперше стикається з такою проблемою, і дуже добре, що Могилянка на це реагує. Тут уже пройшли навчання близько 400 психологів та педагогів. Той досвід, який вже накопичений Центром, потребує поширення. Тим часом, МОН розглядає ще один напрям роботи з військовими – залучення їх до патріотичної роботи у школах.»

Про роботу та структуру Центру розповіла Ірина Шведюк: «Команда Центру – це міжнародні експерти, психологи та психотерапевти з багаторічним стажем, викладачі НаУКМА, молоді юристи та соціальні працівники. Ми вже багато зробили, багато справ ще попереду. До нас може звернутися будь-яка людина, котра потребує допомоги, поради, підтримки. Центр – не просто високофахова організація; ми намагалися зробити його затишним і зручним. І дуже приємно, що багато людей вже дякують нам за допомогу».

Мальтійська служба допомоги – одна з організацій, які дуже сприяли створенню та становленню Центру. Її представник Петро Тіткосказав: «Дуже важливо, що ми відкриваємо сьогодні не «порожні стіни», а живий, діючий, результативний Центр, де тисячі людей вже отримали фахову допомогу. Скільки таких людей у країні – ніхто не знає, оскільки ніхто не досліджував цю проблему у суспільстві. Центр має бути моделлю, зразком для всієї України. Наші колеги з Мальтійської служби допомоги створювали такі центри в Іраку, Сирії. Їх досвід допоміг організувати такий центр в Україні. Особливо хочу подякувати Києво-Могилянській академії: університет – це хороший фундамент, на якому можна будувати – і розбудовувати – всю структуру Центру. І, звичайно, його робота потребує системності, яка неможлива без допомоги держави, зокрема, КМДА».

Наприкінці президент НаУКМА Андрій Мелешевич вручив відзнаку «Благодійник року» генеральному директору ТОВ «Інфопульс-Україна» Олексію Сігову.

Завдяки допомозі компанії був здійснений ремонт усіх приміщень Центру. Приймаючи нагороду, пан Сігов підкреслив: «Ми добре розуміємо глибину і масштаб проблеми «повернення до мирного життя». 55 співробітників нашої компанії, разом із сім’ями, ми змушені були переводити з Донбасу до Києва та Житомира. Практично всі вони потребували допомоги психологів протягом 1-3 місяців. Це була реальна, нагальна допомога».

Центр психосоціальної реабілітації – невід’ємна складова НаУКМА.

У структурі Центру працюють психологи, психотерапевти, спеціалісти з соціальної роботи, юристи, які створюють єдину команду. Діяльність Центру відповідає світовим стандартам та базується на ефективних практиках, зокрема досвіді Ізраїльської коаліції травми, стандартах ВООЗ та ЮНІСЕФ.

Зараз Центр працює у двох напрямках: надання психосоціальної допомоги; навчання та консультування психологів, соціальних працівників тощо. Надалі можливе розширення сфер його діяльності: скажімо, прозвучала ідея розпочати роботу з військовими, які тільки готуються до відправки в зону АТО.

Центр є важливою частиною системи психосоціальної допомоги м. Києва, яка реалізується у міській цільовій програмі КМДА «Турбота. Назустріч людям». В рамках цієї програми Центр співпрацює з Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та іншими міськими структурами.

Команда Центру вже надає допомогу з 1 липня 2015 року. За цей час:

була відкрита філія Центру у Слов’янську; більше 3 тис. переселенців, ветеранів, їх родин, які мешкають у Києві та Слов’янську, отримали безкоштовну юридичну, психологічну та соціальну допомогу; більш ніж 500 педагогів, держслужбовців, соціальних працівників та волонтерів отримали знання та навички з психосоціальної допомоги переселенцям та ветеранам АТО під час навчальних програм, семінарів та круглих столів. Ми запрошуємо мешканців Києва та Київської області звертатись по допомогу.

Центр розташований за адресою: вул. Глазунова, 2\4.

Запис за телефоном у Києві (067)1095831, (063)6010611), у Слов’янську (095)8524453, (093)472376.

За інформацією НаУКМА

По материалу Міністерство освіти і науки України.
Новини за темою:
  • "Teraz Wroclaw" в украинских Центрах европейской информации
  • "Майкрософт Украина" и Национальная академия госуправления подписали соглашение об образовательном альянсе
  • "Укрпочта" организовала практику для студентов Одесской академии связи
  • "Центр защиты прав студентов" издал пособие для студенчества
  • 1 сентября в Севастополе будет сдана первая очередь новой Банковской академии
 18.12.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Онлайн ігра

Christmas Tree Light Up!
Грати у онлайн гру Christmas Tree Light Up!
Інші ігри

Хмарина