У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Науковці прийшли з протестом до Адміністрації президента  Русская версия

Науковці прийшли з протестом до Адміністрації президента
Архів новин

Молоді українські науковці вийшли з протестом під стіни Адміністрації президента в Києві, вимагаючи від Петра Порошенка підписати закон про наукову діяльність, який передбачає реформу в цій сфері.

Представник адміністрації, який вийшов до мітингарів, припустив, що президент "вас послухається і підпише" цей закон.

Вчені просять уряд і парламент не скорочувати витрати на науку в 2016 році на 20%, як це передбачено поданим до Ради проектом бюджету.

Учасники акції сподіваються, що якщо президент підпише закон ще до ухвалення бюджету, це дасть можливість провести реформу наукової галузі.

"Те, що прописано зараз в державному бюджеті, не корелює з тим реформаторським законом, який ми прийняли", – пояснив фізик Антон Сененко, активіст і популяризатор науки.

За його словами, із запланованих на потреби НАН 2,77 млрд гривень уряд пропонує виділити лише 2 млрд.

"Фінансові обмеження не дозволяють виконати реформи повною мірою", – каже пан Сененко.

Верховна Рада планує розглянути проект бюджету в першому читанні у четвер, 17 грудня.

Від Адміністрації президента до мітингарів вийшов Микола Берізко з департаменту гуманітарної політики.

"Все складається так, що він вас послухається і підпише. Думаю, що так воно і буде. Спасибі вам за активність, за реформаторську позицію", – сказав він.

Закон про наукову і науково-технічну діяльність, який захищають протестувальники і який ще не підписав президент, парламент ухвалив наприкінці листопада.

Документ називають реформаторським і в уряді, і в парламенті, і серед самих науковців.

Закон, зокрема, дозволяє отримати гроші для наукових досліджень не лише офіційним інституціям, а й колективам учених і окремим науковцям.

За словами Лілії Гриневич, яка очолює в Раді комітет з науки і освіти, закон має збільшити частку грантового фінансування досліджень. Гранти розподілятиме нова інституція – Національний фонд досліджень.

Ще один новий орган, який діятиме при уряді, – Національна рада з питань розвитку науки і технологій. Передбачено, що до неї увійдуть і урядовці, і науковці. Разом з урядом Рада має формувати державну політику у науково-технічній сфері.

Попередня схожа акція науковців, яку вони провели 8 грудня біля Кабінету міністрів, завершилася для них частковим успіхом.

З нового проекту бюджету, який є на сайті Ради, виключили норму про те, щоб приєднати до Національної академії наук галузеві академії: аграрних, медичних, педагогічних наук тощо.

Нині ці структури діють окремо від НАН.

Натомість, новий проект кошторису передбачає, що ці менші академії введуть у систему профільних міністерств. Наприклад, Медакадемія діятиме в системі МОЗ, а Академії мистецтв – при Мінкульті.

"Поки що ми перемогли в тому плані, що нашу академію (НАН України – Ред.) не приєднали до інших академій, але в усьому іншому все залишилося так, як було", – каже Антон Сененко.

За матеріалом BBC Україна.
Новини за темою:
  • У Сімферополі оголосили конкурс есе для школярів "Якби я був Президентом"
  • Медичний інститут Сумського державного університету відвідав голова облдержадміністрації
  • 1 березня завершується прийом заявок на конкурс з отримання грантів Президента України для обдарованої молоді на 2010 рік
  • Школярі Харкова пишуть листи президенту "УЄФА" Мішелю Платіні
  • Переможців X Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика нагородили стипендіями Президента
 17.12.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Анекдот

Джентльмен говорит даме, своей соседке:
— Мадам, я вчера слышал ваше пение.
Та, краснея:
— О, что вы... Я просто убивала время!
— Вы выбрали страшное оружие, мэм.
Інші анекдоти

Хмарина