У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Павло Хобзей: Потрібно піднімати престижність професійної освіти як однієї...  Русская версия

Павло Хобзей: Потрібно піднімати престижність професійної освіти як однієї з кращих освітніх траєкторій професійного розвитку
Архів новин

15 грудня 2015 року у Міністерстві освіти і науки України відбулася зустріч заступника Міністра освіти і науки Павла Хобзея з директором департаменту професійної освіти і зайнятості GOPA Consultants (Федеративна Республіка Німеччина) Мартіном Еглітца та регіональним директором Інституту з Міжнародного Співробітництва Німецької Асоціації Народних Університетів (DVV International) Анітою Якобсоне.

У зустрічі також взяли участь директор департаменту професійно-технічної освіти МОН України В’ячеслав Супрун, заступник директора департаменту професійно-технічної освіти – начальник відділу організаційно-педагогічної діяльності та соціальних питань Вікторія Карбишева. Під час зустрічі сторони обговорили розвиток професійно-технічної освіти в Україні та освіти для дорослих.

Павло Хобзей підкреслив важливість підтримки міжнародними партнерами реформ в українській освіті та розповів про діяльність Міністерства у сфері освітнього законодавства. За словами заступника Міністра, сьогодні закінчується робота над законопроектами «Про професійну освіту» і «Про освіту». Відповідно до проектів законів, передбачається, що більшість закладів середньої-спеціальної освіти, колишні технікуми, продовжуватимуть свою освітню діяльність у структурі професійної освіти.

Окрім того, якщо буде прийнятий закон «Про освіту», змінюватиметься структура середньої освіти. Для учнів після 9 класу при переході до старшої школи запроваджуватиметься тестування, за результатами якого, школярі матимуть три траєкторії продовження навчання. Перша – це багатопрофільний академічний ліцей, який буде готувати школярів до вступу у заклади вищої освіти. Друга траєкторія навчання – професійний ліцей, третя – професійний коледж. Професійні ліцеї готуватимуть кваліфікованих робітників, професійний коледж – молодших спеціалістів. Передбачається, що студенти професійних ліцеїв та коледжів за бажанням матимуть можливість продовжити своє навчання у вищих навчальних закладах. «До початку реформи нам потрібно підняти престижність професійної освіти як однієї з кращих освітніх траєкторій професійного розвитку», – наголосив Павло Хобзей.

Заступник Міністра зазначив, що професійна освіта також під час реформування потребує експертної міжнародної підтримки щодо підручників, програм та методичних матеріалів для професійних закладів. Також актуальним залишається питання оснащення та кадрового забезпечення для незалежних професійних центрів кваліфікації, які передбачають сучасне обладнання та висококваліфікованих майстрів.

Павло Хобзей повідомив, що Міністерство підтримує пропозицію, котра пролунала під час парламентських слухань 9 грудня 2015 року, щодо розробки спеціального закону про освіту для дорослих та пропонує міжнародним експертам долучитися до цього питання. Заступник Міністра нагадав, що інститути післядипломної педагогічної освіти є частиною освіти для дорослих та підкреслив важливість збереження цих установ як одного з каналів комунікації між Міністерством і вчителями.

Мартін Еглітца поділився досвідом впровадження компанією GOPA Consultants в Україні проектів Європейської Комісії в Україні. Зокрема, 20 років компанією було створено центри перекваліфікації та адаптації військових. Як повідомив директор департаменту професійної освіти і розвитку ринку праці GOPA Consultants, в той час, коли відбувалося перенавчання колишніх військовослужбовців, то 70%-80% з них працювали за фахом нової кваліфікації. За даними департаменту професійно-технічної освіти МОН України, три центри, що були створені GOPA Consultants в Україні, а саме у Києві, Полтавській та Дніпропетровській областях до тепер працюють у напрямку підготовки кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів.

Регіональний директор DVV International Аніта Якобсоне зазначила, що Інститут з Міжнародного Співробітництва Німецької Асоціації Народних Університетів працює у сфері освіти для дорослих в Україні з 2010 року. За словами Аніти Якобсоне, інститут сфокусований на міжнародне співробітництво та тісно співпрацює з департаментом професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України протягом двох років, зокрема, у розвитку професійної освіти у пенітенціарній системі. DVV International також підтримує розвиток освіти для дорослих в Україні та надаватиме експертну допомогу в розробці законодавства.

Директор департаменту професійно-технічної освіти МОН В’ячеслав Супрун обговорив питання залучення учнів у заклади професійної освіти та висловив сподівання на подальшу співпрацю для розвитку професійної освіти та її престижності.

За матеріалом Міністерство освіти і науки України.
Новини за темою:
  • Які професії будуть потрібні на Євро-2012
  • Ющенко: У школах потрібно викладати християнську мораль
  • Ющенко видав Указ про увічнення пам’яті Павла Загребельного
  • Юрій Павленко: У 2013 році літнім оздоровленням і відпочинком буде охоплено майже 3 мільйони дітей
  • Юрій Павленко: Проблема насильства - одна з найгостріших проблем у навчальних закладах
 15.12.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Онлайн ігра

paintball
Грати у онлайн гру paintball
Інші ігри

Хмарина