У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Всеукраинское совещание по проблемам дошкольного образования и итогов ее...  Українська версія

Всеукраинское совещание по проблемам дошкольного образования и итогов ее развития в 2015 году
Архів новин

10 грудня 2015 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась Всеукраїнська нарада з проблем дошкільної освіти та підсумків іі розвитку у 2015 році.

У заході взяли участь директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки Юрій Кононенко, начальник відділу дошкільної освіти МОН Тамара Панасюк; головні спеціалісти департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН; завідувач лабораторії дошкільної освіти і виховання Інституту проблем виховання НАПН України Вікторія Моршицька; голова правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» Ніна Омельяненко; представники обласних управлінь освіти та дошкільних навчальних закладів.

Юрій Кононенко зазначив, що Міністерство вже протягом двох років працює над удосконаленням законодавства у сфері освіти, у тому числі дошкільної. «Наше з вами завдання – зробити все, щоб зберегти вже існуюче: щоб дошкільні навчальні заклади не закривались, а навпаки – кількість місць зростала, створювались нові групи у дитячих садочках», – наголосив директор департаменту.

Під час заходу Тамара Панасюк презентувала звіт щодо проведеної роботи у сфері дошкільної освіти протягом 2015 року: «Протягом року на допомогу практикам проведено чисельні семінари-практикуми, вебінар-семінари, засідання круглих столів з питань якості дошкільної освіти. Проведено також Всеукраїнський фестиваль-огляд «Україна – рідний край», Всеукраїнську акцію «Чужих дітей не буває», День дошкілля, продовжено термін дії Меморандуму з про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та благодійним фондом LEGO Foundation (Данія) та підписано Меморандум про співпрацю з Міжнародною організацією Аflatoun (Королівство Нідерландів). Меморандумом передбачено розвиток співпраці у сфері дошкільної освіти, зокрема, у покращенні роботи щодо підвищення рівня соціальних прав та фінансової освіти дітей в Україні».

Окрім того, начальник відділу розповіла про розвиток мережі дошкільних навчальних закладів у 2015 році.

Учасникам наради було представлено також презентацію за підсумками впровадження протягом 5 років програми Лего-конструювання у дошкільних навчальних закладах. Оксана Рома, координатор Програми LEGO Foundation(Королівство Данія) розповіла про основні напрямки співпраці Lego Foundation із Міністерством освіти і науки України у 2016 році.

Презентовано також досвід роботи з впровадження фінансової грамоти у дошкільних навчальних закладах м. Вінниці. Людмила Малофеєва, вихователь-методист ДНЗ №23 м. Вінниця, поділилась своїми напрацюваннями та розповіла про актуальність фінансової грамоти дітей сьогодні.

Під час наради було обговорено і проблеми розвитку дошкільної освіти та проект плану заходів на 2016 рік. Всі учасники наради повідомили про проблеми, пов’язані з фінансуванням та ліцензуванням закладів освіти і фізичних осіб – підприємців, що надають освітні послуги у галузі дошкільної освіти. «Відсутність достатнього фінансування, у тому числі субвенцій, призводить до закриття дитсадків, груп, особливо у сільській місцевості. Немає також можливості дотримуватись ЗУ «Про дошкільну освіту» щодо впровадження інклюзивної освіти, бо штатним розписом для дошкільних навчальних закладів не передбачено введення асистента вихователя», – зазначили учасники наради.

На завершення, учасниками наради було висловлено побажання щодо прийняття базового ЗУ «Про освіту» та розроблення нової редакції ЗУ «Про дошкільну освіту», які будуть сприяти розвитку якісної освіти наших дітей, у тому числі раннього та дошкільного віку.

По материалу Міністерство освіти і науки України.
Новини за темою:
  • 18 марта педагоги Украины обсудят аспекты инноваций в образовании
  • Черниговские работники образования готовятся к новому учебному году
  • 85% черкасских выпускников хотят получить высшее образование
  • П.Полянский: Новый законопроект "О высшем образовании" консервирует советскую систему
  • Педагоги оценивают качество школьного образования в Украине как посредственное
 11.12.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Гороскоп на сьогодні

Стрілець (23.11 - 21.12) Стрілець (23.11 - 21.12)
Стрельцам звезды настоятельно советуют соблюдать баланс в любом взаимодействии. Сделав все необходимое, лучше остановиться. Не стоит брать на себя чужие обязанности, например, выполнять за партнера его часть работы. Несмотря на возможные трудности... далі
Інші гороскопи

Хмарина