У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Освітяни України, Польщі та Австрії обговорили питання управління комплексною...  Русская версия

Освітяни України, Польщі та Австрії обговорили питання управління комплексною системою освіти
Архів новин

5 листопада 2015 року в готелі «Ібіс» м. Києва за участю заступника Міністра освіти і науки Павла Хобзея, заступника Міністра освіти і науки – керівника апарату Олега Дерев’янка відбувся круглий стіл, під час якого освітяни України, Республіки Польщі та Австрійської Республіки обговорили актуальні питання управління освітою в умовах реформи, зокрема, децентралізації системи освіти в Україні.

У заході взяли участь директори обласних департаментів освіти і науки та інститутів післядипломної педагогічної освіти, представники ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, Національної академії педагогічних наук України, Університету менеджменту освіти; міжнародні експерти – Джерард Ковард, директор організації «КультурКонтакт Австрія»; Трейсі Бьорнс, представник проекту ОБСР «Управління комплексною системою освіти»; Ян Герчинський, представник SKL Інтернешлн в швецько-українському проекті «Підтримка децентралізації в Україні; Майкл Брунфорт, представник Австрійської агенції з дослідження освіти, інновацій і розвитку австрійської шкільної системи.

Заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей повідомив про стан процесу децентралізації в українській освіті. «Систему освіти потрібно будувати таким чином, щоб наші діти хотіли жити і навчатись у нашій країні, а не мріяли її покинути», – наголосив Павло Хобзей. Заступник Міністра також зауважив, що українським учителям потрібно дати впевненість, що про них дбають та, що вони не кинуті напризволяще.

Заступник Міністра також розповів про ключові засади проекту закону «Про освіту». Павло Хобзей розповів про автономію закладів освіти, розділення функцій управління таконтролю, про конкурс директорів та нові вимоги до них.

Заступник Міністра зупинився на питанні ліцензування загальних освітніх навчальних закладів та підкреслив, що позашкільна неформальна освіта ліцензуватися не буде. За словами Павла Хобзея, децентралізація на місцях дає більше повноважень, але в той же час покладає велику відповідальність.

Заступник Міністра освіти і науки – керівник апарату Олег Дерев’янко підкреслив важливість зустрічі освітян України, що організована за підтримки іноземних партнерів та зазначив, що вони дають змогу обмінюватись досвідом в галузі освіти з закордонними колегами. «Для нас дуже актуально вивчення досвіду Австрії, де вже реалізовано ті плани, які ми б хотіли втілити в українській освіті», – підкреслив Олег Дерев’янко.

Трейсі Бьорнс презентувала проект ОЕСР «Управління комплексною системою освіти». Вона проаналізувала фактори, які мають вирішальне значення в процесі зміни управлінських структур у системі освіти за допомогою порівняльного дослідження країн, що брали участь у проекті ОЕСР. Доповідачка зупинилася також на питанні впливу децентралізації на роль центрального та місцевих інститутів управління освітою. На її думку, для децентралізації управління потрібно багато нових навичок. Зокрема, треба навчити вчителів та директорів, як в нових умовах будувати знання та розвивати свій власний потенціал. І не забувати, що систему освіти треба будувати таким чином, щоб потім непотрібно було її змінювати кожні декілька років.

Представник SKL Інтернешнл Ян Герчинський представив Швецько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» та розповів про найважливіші аспекти польського досвіду у децентралізації освіти. Він розкрив три основні напрямки, які при проведенні децентралізації потребують далекосяжних реформ на центральному рівні: управління освітою, фінансування освіти та якісний збір даних в освіті. Ян Герчинський зазначив, що до процесу децентралізації в країні в галузі освіти існувала так звана «освітня вертикаль», де була пряма звітність шкіл через районні та обласні відділи освіти перед Міністерством освіти і науки. Але після проведених заходів, спрямованих на децентралізацію в освіті, такої вертикалі вже нема. «Місцеві управління автономні та мають свій незалежний бюджет», – наголосив експерт.

Представник Австрійської агенції з дослідження освіти, інновацій і розвитку австрійської шкільної системи Майкл Брунфорт поінформував про систему оцінювання якості освіти в Австрії та її розвиток.

Директор ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України Наталія Вяткіна висловила особливу вдячність австрійським та польським партнерам за допомогу у підготовці конференції, яка, безумовно, сприятиме кращому сприйняттю освітянами України ключових елементів майбутніх змін в системі управління освітою на прикладі уроків реформування галузі в Австрії та Польщі.

Після офіційних виступів освітяни мали змогу поспілкуватись, обмінятись контактами та обговорити у тісному колі найбільш хвилюючі проблеми.

У заході взяли участь директори обласних департаментів освіти і науки та інститутів післядипломної педагогічної освіти, представники ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, Національної академії педагогічних наук України та Університету менеджменту освіти. Закордонну делегацію представляли: Джерард Ковард, директор організації «КультурКонтакт Австрія»; Трейсі Бьорнс, представник проекту ОБСР «Управління комплексною системою освіти»; Ян Герчинський, представник SKL Інтернешлн в швецько-українському проекті «Підтримка децентралізації в Україні; Майкл Брунфорт, представник Австрійської агенції з дослідження освіти, інновацій і розвитку австрійської шкільної системи.

За матеріалом Міністерство освіти і науки України.
Новини за темою:
  • «Україна має затвердити державну програму морських досліджень», – директор департаменту МОН
  • «Україна має виразну присутність на Антарктиці і повинна її відстоювати», – Лілія Гриневич
  • «Побудова сучасної професійної освіти потребує тісної співпраці з бізнесом», – Лілія Гриневич на підписанні меморандуму з Будівельною палатою України
  • «Побудова сучасної професійної освіти потребує тісної співпраці з бізнесом», – Лілія Гриневич на підписанні меморандуму з Будівельною палатою України
  • «Ми готові сприяти тому, щоб більше студентів з Японії приїжджали навчатися в Україну», – голова Федерації жінок за мир у всьому світі Моріко Хорі
 06.11.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Онлайн ігра

Monster Truck Racer
Грати у онлайн гру Monster Truck Racer
Інші ігри

Хмарина