У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Держзамовлення: кого і скільки замовляє держава?  Русская версия

Держзамовлення: кого і скільки замовляє держава?
Архів новин

За 9 років існування старого переліку галузей знань (з 2007 по 2015 роки) обсяги державного замовлення на підготовку фахівців скорочувалися у більшості галузей, проте темпи цього скорочення були різними. Про це свідчать дані, що оприлюднені аналітичним центром CEDOS.

Згідно з оприлюдненими даними, найбільше скоротилась кількість бюджетних місць у таких галузях: фізичне виховання, соціально-політичні науки, економіка, гуманітарні науки, менеджмент та хімічні технології.

При цьому, для кількох галузей державне замовлення у 2015 році було скорочене радикально, зокрема, метрологія, фізико-математичні науки, металургія, право, енергетика та електроніка. І навпаки, були такі галузі, де, попри попередню тенденцію, скорочення відчутно загальмувало – наприклад, культура, педагогіка, техніка і енергетика аграрного виробництва.

Окрім цього, є галузі, де приріст бюджетних місць відбувався практично протягом усього часу існування старого переліку: інформатика, соціально забезпечення, авіаційна техніка, біотехнологія, а також військові науки та інформаційна безпека, увага до яких стала особливо значною внаслідок війни.

Фінансування галузей електроніка, кібернетика, радіотехніка, транспорт або ж залишались без змін, або ж мали незначну тенденцію до скорочення, що за умов загального зменшення бюджетних місць радше свідчить про пріоритетність цих напрямів.

Варто зазначити, що на заочній формі навчання у 2015 році орієнтовно третина галузей повністю або майже повністю втратили бюджетне фінансування. Також, щонайменше на 2/3 державне замовлення скоротилось у природничих науках, гуманітаристиці та радіотехніці. Водночас, право та міжнародні відносини ця хвиля скорочення майже не зачепила.

У аналітичному центрі CEDOS також акцентують увагу на загальному спаді 2011 року, що викликаний значним скороченням кількості абітурієнтів у декількох попередніх роках — адже з 2007 року до університетів почали вступати абітурієнти, народжені у 1990 році, коли розпочалась демографічна криза.

Фахівці Центру також зазначають, що номінально обсяги видатків на державне замовлення на усіх рівнях зростали. Спад витрат на підготовку робітничих кадрів 2011-2014 років був лише формальним – адже в цей період фінансування цього рівня освіти перенесли з держбюджету до місцевих бюджетів. Також на чверть збільшились номінальні витрати на одне місце державного замовлення, адже в той час як кількість місць скорочувалась, обсяг видатків збільшувався.

Проте реальні витрати на вищу та післядипломну освіту очікувано показують різке скорочення після 2013 року. При цьому, певний рівень стабільності в реальних показниках зберігся лише у фінансуванні професійно-технічної освіти.

Проте, навіть за умов скорочення обсягів державного замовлення протягом останніх чотирьох років, конкурс на бюджетні місця на різних освітніх рівнях не зростає. Це пояснюється тим, що кількість абітурієнтів, переважно через демографічні причини, скорочується з більшою динамікою, ніж кількість бюджетних місць.

За матеріалом Osvita.ua.
Новини за темою:
  • Представник місії ЮНЕСКО високо оцінив здобутки Полтавського відділення МАН
  • СумДУ увійшов до каталогу кращих дослідницьких університетів від Шанхайського рейтингу
  • 400 школярів взяли участь у Ректорських олімпіадах Запорізького національного університету
  • Вільні чи ні: чи треба відпрацьовувати випускникам-бюджетникам три роки на державу
  • Першу в Україні олімпіаду за японською методикою швидкого рахунку провели у Києві
 20.10.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Карти України

Карти України

Хмарина