У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Арсеній Яценюк: Іншої системи вступу до ВНЗ, крім ЗНО, не буде  Русская версия

Арсеній Яценюк: Іншої системи вступу до ВНЗ, крім ЗНО, не буде
Архів новин

"Моя позиція – взагалі навіть немає дискусії щодо ЗНО. Воно було, є, і воно буде. Іншої системи вступу до вищих навчальних закладів при цьому складі Кабінету Міністрів не буде",- підкреслив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Національної ради реформ 5 жовтня.

Арсеній Яценюк відзначив, що закон про вищу освіту є прогресивним і "великим досягненням": "Цей закон ми почали розробляти у 2012 році, ще перебуваючи в опозиції", – наголосив він та додав, що цей процес очолила нинішній голова парламентського комітету з питань освіти й науки Лілія Гриневич та інші співавтори.

Цей закон, підкреслив Глава Уряду, дав вищим навчальним закладам додаткову автономію, зокрема фінансову – відтепер вони можуть відкривати рахунки в банках, а не лише в Державному казначействі.

Арсеній Яценюк наголосив, що певні положення цього закону потребують імплементації, в тому числі – в питанні держзамовлень: "Ми це зробимо. Ми впровадимо схему "гроші ходять за дитиною". Нехай отримують ваучер і самі обирають вищий навчальний заклад. Треба відмовлятися від "советщини".

"Ми передбачили стимули для кращих студентів. Чим краще ти навчаєшся, тим більшу стипендію отримуєш", – наголосив він.

За цим законом також створено агентство з забезпечення якості вищої освіти: "Ми по-іншому не позбудемося ВНЗ, які друкують дипломи". Арсеній Яценюк наголосив, що завдяки скороченню неефективних вишів держава зможе "концентрувати фінансові бюджетні ресурси на тому, щоб розвивалися ті, які здатні давати освіту".

Він окремо зупинився на питанні професорсько-викладацького складу: "Це також потребує серйозної уваги".

Реформування середньої освіти Глава Уряду назвав складнішим питанням, ніж проведення змін у вищій школі: "Ми збудували стіну, не маючи фундаменту".

Арсеній Яценюк нагадав, що обговорював питання реформ в середній освіті з директорами київських шкіл, які перемогли у відкритих конкурсах на посади.

Він наголосив на необхідності впровадити виборність директорів шкіл по всій Україні, як уже були проведені конкурси в Києві та плануються в Чернівцях.

Окрім того, необхідно передбачити ширшу фінансову автономію шкіл.

Арсеній Яценюк також зазначив, що один комплект підручників на рік коштує мінімум 1050 грн, в той час як найдешевший планшетний комп’ютер – близько 2 тис. грн: "Це означає, що планшет окупається за два навчальні роки", – зазначив він і додав, що планшети також полегшуватимуть спілкування учнів із батьками та вчителями і між педагогами й батьками.

Глава Уряду підкреслив, що реформування середньої освіти потребує політичної волі. Арсеній Яценюк зазначив, що мета – не закривати школи, а створити якісну систему освіти і відкрити для цих дітей можливість здати ЗНО і отримати якісну вищу освіту.

За матеріалом Урядовий портал.
Новини за темою:
  • «2017-го систему вищої освіти очікують чотири ключові зміни», – директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров
  • “Школа може підрізати крила, якщо система орієнтована на середній результат”, - Лілія Гриневич в Лондоні з презентацією “НУШ: Розробка політики для розвитку талантів”
  • “Неправильно побудована система освіти зіграла свою роль у початку драматичних подій на Сході та в Криму”, - Лілія Гриневич
  • Яценюк: В Україні в 4 рази більше ВНЗ, ніж у Франції
  • Яценюк пропонує встановити в освітній системі баланс спеціальностей
 06.10.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Google Планета Земля

Google Планета Земля

Хмарина