У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Вчені: у Британії бронзового століття вміли робити мумії  Русская версия

Вчені: у Британії бронзового століття вміли робити мумії
Архів новин

Археологи виявили на території Великої Британії рештки людей, що жили в період бронзового століття, і з’ясували, що перед смертю людину муміфікували. Дослідження було опубліковане в журналі Antiquity.

Раніше муміфікованих тіл на території Британії ніколи не знаходили. Вчені вважали, що, навіть якщо люди вміли їх робити, до наших днів ці мумії зберегтися не могли, оскільки природні умови та клімат країни цьому не сприяють.

Однак тепер археологи знайшли рештки, що датуються бронзовим віком, зовнішній вигляд яких — незвично "чистий" і неушкоджений — змусив дослідників замислитися над тим, чому кістки так добре збереглися. Використовуючи спеціальні мікроскопи і алгоритми аналізу знімків, археологи з’ясували: тіло перед похованням було муміфіковане. З нього були вилучені внутрішні органи, а саме тіло було опрацьовано незвичайним методом: майбутню мумію або "коптили" на вогні, або ж занурювали в грунт торф’яних боліт, де тіло поступово перетворюється на мумію завдяки майже повній відсутності кисню в цьому грунті.

Автори дослідження вважають, що їхня знахідка може означати: подібні ритуали для жителів Британії бронзового століття були звичайною справою. Вчені збираються застосовувати методи своєї роботи для аналізу інших решток — можливо, таким чином вдасться виявити більше свідчень муміфікації померлих.

За матеріалом Газета..
Новини за темою:
  • "Яндекс" запустив пошук для вчених із ЦЕРН
  • 10 порад з вивчення іноземної мови
  • 14 дітей постраждали в результаті обвалення даху в школі Великої Британії
  • Guardian: вчені проаналізують ДНК з рештків короля Річарда III
  • Intel відкриє наукові центри з вивчення хмарних обчислень
 01.10.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Онлайн ігра

Frat Boy Girl Friend Tower Defence
Грати у онлайн гру Frat Boy Girl Friend Tower Defence
Інші ігри

Хмарина