У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Вчені виявили нові властивості елементарних часток нейтрино  Русская версия

Вчені виявили нові властивості елементарних часток нейтрино
Архів новин

Вчені виявили зв’язок між властивостями маловивчених космічних частинок і боротьбою людини зі стоматологічними захворюваннями.

Нейтрино – маловивчені елементарні частинки, які щомиті пролітають крізь тіло людини і створили велику частину фтору у всесвіті, повідомляє Science News. Таким чином, за результатами дослідження походження фтору на планеті, виходить, що без маловивчених космічних часток у людства не було жодних шансів у боротьбі зі стоматологічними захворюваннями.

Фтор у періодичній системі хімічних елементів розташовується прямо між киснем і неоном, але у всесвіті зустрічається порівняно рідко. Кисень – третій за поширеністю елемент після водню і гелію, неон – п’ятий чи шостий, і обидва ці елемента вивільняються в космос після вибуху зірок. Фтор ж, на відміну від цих двох, не входить навіть у топ-20.

Для вивчення походження фтору у всесвіті американські астрономи Кетрін Пілачовські та Кемерон Пейс досліджували 79 зірок за допомогою телескопа Національної обсерваторії Кітт-Пік в штаті Арізона. Дослідники шукали фтороводень – газ, здатний поглинати інфрачервоне випромінювання і залишати, таким чином, слід на спектрі випромінювання зірки. У результаті своїх досліджень, вчені знайшли фтор на 51 зірці, але в такій кількості, що його джерелом могли бути тільки нейтрино, які створюють фтор під час спалахів наднових.

Відкриття астрономів йде врозріз із результатами попередньої роботи з цієї теми, в якій автори дійшли висновку, що фтор у всесвіті з’являється зовсім не через нейтрино, а в результаті звичайних ядерних реакцій в зірках на асимптотичній гілці червоних гігантів, що спалюють водень і гелій. Затухаючи, вони "віддають" свої зовнішні шари, що містять фтор, галактиці.

Суперечка між авторами недавніх і попередніх досліджень може бути вирішена за допомогою визначення температури досліджуваних зірок: оскільки фтороводень розпадається при високій температурі, спектри теплих зірок показують менше фтору, ніж спектри холодних. Вчені, які не брали участь у жодному з досліджень, вважають, що саме нейтрино наднових дають від половини до 2/3 запасів фтору на Землі і, отже, допомагають нам боротися з карієсом.

За матеріалом Ліга.Новости.
Новини за темою:
  • "Сарматська амазонка" виявилася чоловіком
  • "Яндекс" запустив пошук для вчених із ЦЕРН
  • 1 тис. деталей нового аеробуса були надруковані на 3D-принтері
  • 10 жовтня компанія Google представить нову веб-орієнтовану мову програмування Dart
  • 10 порад з вивчення іноземної мови
 14.09.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Google Планета Земля

Google Планета Земля

Хмарина