У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Вчені: Наступні два роки в світі будуть найспекотнішими  Русская версия

Вчені: Наступні два роки в світі будуть найспекотнішими
Архів новин

Британська метеорологічна служба вважає, що найближчі два роки стануть найспекотнішими для планети.

На думку метеорологів, зростання шкідливих викидів в атмосферу, що призводять до парникового ефекту, спричинить серйозні зміни кліматичної системи планети, повідомляє Російська служба ВВС.

Цього року середня температура була вище за звичайні показники на 0,68 градуса за Цельсієм.

Вчені стверджують також, що температурна аномалія Ель-Ніньо, що виникає в Тихому океані та призводить до підвищення температури, буде мати помітний вплив на погоду на планеті. Хоча в Європі це явище призведе до зниження температури в літній час.

Глава британської метеослужби професор Стівен Белчер вважає, що звичайні природні явища впливають на клімат, але безсумнівно й те, що підвищення температури на планеті пов’язане з парниковим ефектом, викликаним високим вмістом шкідливих газів в атмосфері.

"У разі якщо наступний рік знову покаже підвищену температуру, стане очевидно, що клімат на планеті продовжує змінюватися", – сказав він.

Професор Роуен Саттон з Університету Редінга каже, що 2014, 2015 і 2016 роки стануть найспекотнішими на планеті за час спостережень.

"Це не випадковість. Ми спостерігаємо ефект накопичення температури в океанах та атмосфері, що викликане парниковими газами", – упевнений учений.

Які ж причини цих змін клімату? Вчені стверджують, що збільшується кількість вуглекислого газу в атмосфері. Тривалі зміни, що відбуваються в океанах, призведуть до серйозних наслідків.

Професор Адам Скейф каже, що зараз на планеті відбувається відразу кілька кардинальних змін, що не може не позначитися на стані клімату.

Перше – Ель-Ніньо, коли коливання температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану призводить до повеней там, де зазвичай бувають посухи, і навпаки. Результатом стали посухи в Південній Африці, Східній Азії та на Філіппінах, і повені в Південній Америці.

Крім того, в північній частині Тихого океану відзначається підвищення температури, що зазвичай відбувається раз на десятиліття. У той же час у північній Атлантиці відзначається зниження температури.

Тепер вчені намагаються зрозуміти, як ці великі зміни температурних режимів у різних частинах світу вплинуть на загальну кліматичну картину на планеті.

Професор Саттон каже, що хоча зрозуміло, яким чином шкідливі викиди в атмосферу впливають на підвищення температури на планеті, неясно, як саме буде змінюватися клімат, враховуючи настільки грандіозні явища в океанах.

У той же час метеорологи вважають, що найближче десятиліття стане більш прохолодними і сухим в літній час для Європи – через похолодання в Атлантиці. Але це станеться, якщо тихоокеанські процеси не вплинуть на атлантичні.

Таке похолодання, до речі, може допомогти відновленню танучих арктичних льодів.

Професор Саттон у той же час зазначає, що якщо вплив викидів парникових газів буде тривати, ефект від цього виявиться більш довгостроковими, ніж передбачалося.

"Якщо потепління, викликане парниковими газами, продовжиться, це буде мати більш тривалі наслідки для планети і навіть перекриє ефект від таких відносно короткочасних явищ, як, наприклад, Ель-Ніньо", – говорить він.

За матеріалом BBC Україна.
Новини за темою:
  • Учені виявили нове підтвердження передбачень майя про "кінець світу"
  • В Японії створена перша у світі штучна сітківка ока
  • Мережа "Universitas 21" опублікувала рейтинг академічної освіти країн
  • Вчені визначили "термін придатності" людського мозку
  • Земля перестала бути вогняною кулею з магми понад 4 млрд років тому
 15.09.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Дивитись онлайн ТБ

Дивитись онлайн ТБ

Хмарина