У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Любов до читання та математики залежить від одних і тих же генів  Русская версия

Любов до читання та математики залежить від одних і тих же генів
Архів новин

Британські науковці з Університетського коледжу Лондона, Оксфордського університету і Королівського коледжу припускають, що за здібності до читання і математики відповідають одні й ті самі гени.

Вчені стверджують, що близько половини генів, які впливають на хист дитини до читання, також визначають і те, як легко їй дається математика. У цьому дослідженні взяли участь близнюки з 3 тис. британських сімей, повідомляє журнал Nature Communications.

Водночас експерти в галузі освіти до нової наукової праці критичні: мовляв, вона навряд зможе істотно вплинути на державну освітню політику. Адже дослідження не називає, які ж саме гени залучені до процесу навчання і як вони між собою взаємодіють.

Попередні дослідження у цій галузі припускали, що генетика і виховання однаково впливають на результати шкільних екзаменів. Нове ж дослідження стверджує, що у здібностях до математики і літератури – значна перевага саме у генетики.

Втім також важливі і не-спадкові фактори, такі як батьківське виховання, школа та вчителі, каже один із дослідників професор Роберт Пломін із Королівського коледжу в Лондоні.

"Ця робота не визначає якісь особливі гени, пов’язані із рахуванням і грамотністю. Вона скоріше припускає, що на такі складні людські риси, як здібності до навчання, а також на такі розлади, як нездатність до здобуття знань, впливає сукупність багатьох різних генів, які, при цьому, поодинці мають дуже незначний ефект", – каже науковець.

Тож генетичні відмінності дитини, які впливають на її обдарованість, треба розпізнавати і враховувати, стверджує професор.

"Це зовсім не означає, що якщо дитині важко даються знання, то ми нічого не можемо зробити, – додає при цьому пан Пломін. – Спадковість – не вирок. Вона лише вказує на те, що батькам і вчителям доведеться докласти більше зусиль до успіхів дитини".

Нове дослідження поповнює широку дискусію про роль спадковості у результатах шкільних іспитів.

За матеріалом BBC Україна.
Новини за темою:
  • В РФ заснували свій міжнародний рейтинг університетів
  • Любов до читання та математики залежить від одних і тих же генів
  • В ООН вважають людський чинник головною причиною погодних аномалій 2013 року
  • Деякі люди мають вроджену нелюбов до музики
  • Здібності до математики навчилися передбачати у шестимісячному віці
 10.07.2014
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Слухати онлайн радіо

Слухати онлайн радіо

Хмарина