У базі 27618 реферата, 364 підручника

 У США створили гнучкий кольоровий дисплей, схожий на шкіру  Русская версия

Архів новин освіти в світі
Архів новин

Дослідники з Університету Центральної Флориди (США) розробили повністю гнучкий кольоровий електронний дисплей. Вчені говорять, що їх надихала шкіра хамелеона, здатна миттєво змінювати забарвлення.

За твердженням творців, технологія може використовуватися для створення як армійського камуфляжу, так і звичайного одягу, здатного моментально змінювати колір. Крім того, за допомогою винаходу можна буде створювати пристрої для читання електронних книг з низьким споживанням енергії.

У технології використовується створення кольорів шляхом подачі різних рівнів напруги на дисплей. Команда вчених вже отримала грант у розмірі 300 тис. доларів на подальшу розробку технології.

"Ми створили поверхню, яка поглинає частину світла і відбиває те, що залишилось, – розповів професор Дебашис Чанда. – Потім ми додали здатність вибірково поглинати різні кольори, і залишкова решта світла породжує вже інший колір".

За його словами, поки що технологія недоступна для комерційного використання, оскільки ще потребує деякого доопрацювання.

Як стверджує професор Чанда, низький рівень напруги, необхідний для роботи дисплея, робить його абсолютно безпечним у застосуванні. Йому цілком достатньо невеликий батареї, приблизно як у мобільному телефоні.

Попередні розробки подібних технологій дозволяли створювати лише дисплеї з дуже обмеженою кольоровою гамою. Чанда стверджує, що його дисплей – перший, який повністю підтримує кольорову модель RGB, найбільш широко розповсюджену в сучасних електронних пристроях.

За словами Чанди, він запозичив ідею для гнучкого кольорового дисплея у природи. Наприклад, восьминоги можуть змінювати колір на всій своїй поверхні, незалежно від вигинів тіла, говорить він.

"Це стало для мене мотивацією: чи можемо ми, надихаючись біологією, створити дисплей, схожий на живу шкіру?" – сказав Чанда. За його словами, всі колишні рукотворні дисплеї – будь то електронно-променеві, рідкокристалічні або світлодіодні – жорсткі, негнучкі, масивні та дуже крихкі.

Створений його командою прототип надзвичайно легкий – він тонше за людську волосину.

За матеріалом BBC News.
Новини за темою:
  • Учені створили алгоритм, що імітує віртуальну істоту
  • У США створили робота-кота
  • Учені створили прозорий мозок
  • Студенти створили перший сімейний автомобіль на сонячних батареях
  • Науковці США створили наногенератори, що перетворюють рух людини на електроенергію
 30.06.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Гороскоп на сьогодні

Стрілець (23.11 - 21.12) Стрілець (23.11 - 21.12)
Сегодня Стрельцы получат подтверждение своих прав, привилегий или преимуществ, могут праздновать творческую, любовную или иную удачу. Не стоит проявлять застенчивость, если лавры победителя вами честно заслужены. Вечером лучше не уклоняться... далі
Інші гороскопи

Хмарина