У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Українські вчені розробили екологічно чисті батарейки, які заряджаються...  Русская версия

Архів новин освіти в Україні
Архів новин

Всі сучасні батарейки містять важкі метали (кадмій, свинець, ртуть, літій тощо), які дуже сильно забруднюють навколишнє середовище. А сміття у нас, як правило, вивозиться на сміттєзвалища або його спалюють (тоді всі ці важкі метали і токсичні відходи потрапляють прямо в атмосферу). Із усього обсягу вироблених батарей і акумуляторів в світі переробляється лише 3% від загального обсягу.

Для вирішення цього завдання групою українських фахівців було розроблене і запатентоване автономне перезаряджувальне джерело струму постійної напруги на базі новітніх конденсаторів, в яких енергія накопичується за рахунок поляризації подвійного електричного шару на межах розділу "анод-електроліт" і "катод-електроліт", повідомляє ecotown.com.ua.

Головною перевагою батарейки на базі таких конденсаторів є: швидкий час заряду пристрою: близько 5-8 секунд; не менше 500 тис. разів циклів перезарядки; відсутність проблем з утилізацією: в конструкції застосовуються нейтральні для довкілля хімічні елементи та сполуки. Запропоноване джерело струму складається з електрофізичного (конденсаторного) накопичувача електричної енергії та зарядного пристрою із засобами контролю.

У цьому пристрої використовуються суперконденсатори з подвійним електричним шаром в якості вторинних джерел живлення для заміни акумуляторів.

Відомо, що конденсатор в якості джерела напруги безпосередньо використовувати не можна. Тому, основні завдання запропонованого проекту, полягають у наступному: 1. Створення перетворювача – стабілізатора напруги, оскільки розряд конденсатора на відміну від акумулятора носить експонентний характер, а на виході необхідно отримувати постійний рівень напруги. 2. З метою підвищення кулонівської ефективності пристрою пропонується оптимальне включення окремих конденсаторів в батарею (це ноу-хау розробників). 3. Відсутність саморазряду конденсатора в режимі холостого ходу досягається завдяки застосуванню спеціального вузла (це ноу-хау розробників). 4. Оскільки згідно п.2 батарея конструюється з окремих конденсаторів, розробники створили спеціальний зарядний пристрій для обслуговування і заміни популярних батарей типу АА, ААА (це ноу-хау розробників).

На цей час, на основі конденсаторів, які випускаються промисловістю, запропонований розробниками пристрій може використовуватися для вирішення таких завдань, як живлення електронних пристроїв, що споживають мало енергії, не дорогі і швидко розряджаються.

Наприклад: електричні годинники, пульти управління, комп’ютерні мишки, клавіатури, елементи живлення для дитячих іграшок і т.д.

Подальший розвиток запропонованого пристрою можливий на основі використання конденсаторів з високою щільністю енергії, що запасається. Наприклад, при застосуванні суперконденсаторів на графенах і максенах (щільність до 350 фарад на грам), можна досягти рівня ємності літій-іонних акумуляторів.

При цьому запропоновані підходи і технічні рішення будуть придатні і при створенні пристроїв на основі конденсаторів надвеликих густин.

Всі свої ноу-хау, розробники готові патентувати із зацікавленими інвесторами в різних країнах. Більш детальну інформацію щодо винаходу можна дізнатися у самих розробників за ел. поштою: super.battery на ukr.net

За матеріалом 'Освітній портал'.
Новини за темою:
  • В УДПУ визначили переможців ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з політології
  • У Чернігові юні філософи та релігієзнавці змагаються за першість на Всеукраїнському турнірі
  • В ЧНУ ім. Богдана Хмельницького обговорили проблематику Української революції 1917 – 1921 років
  • Українські студенти-медики складатимуть іспити за світовими стандартами
  • В Україні презентували перший том Великої української енциклопедії
 28.06.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Карти України

Карти України

Хмарина