У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Український школяр винайшов "отримання електроенергії з атмосфери"  Русская версия

Український школяр винайшов
Архів новин

Школяр з Кіровоградщини отримав бронзу на Олімпіаді геніїв у США за проект, який може забезпечити електроенергією область на 82%.

Перемігши в національному етапі міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF 2015, десятикласник з Олександрії Кіровоградської області Самуїл Кругляк отримав право взяти участь в Олімпіаді геніїв, яка проходила в місті Освего (штат Нью-Йорк, США) з 14 по 19 червня. Такою нагодою побачити світ та себе показати Самуїл скористався сповна і завоював бронзу серед двох тисяч юних винахідників зі всього світу.

Проект Самуїла Кругляка має назву "Одержання електроенергії з атмосфери". Юний винахідник пропонує добувати електроенергію з повітря, точніше, з атмосфери з допомогою штучної іонізованої хмари за рахунок сильного електричного поля, яке буде випромінюватися іонізуючої вежею. За підрахунками, один кіловат такої електроенергії буде коштувати три копійки. За словами юнака, цей винахід він побачив уві сні ще у восьмому класі. Через два роки завдяки викладачам з Малої академії наук Світлані Пісковій та Сергію Камінському цей проект вдалося втілити в життя.

"Робота Самуїла — це нове слово в енергетиці. Ось тільки шкода, що про хлопчика в Україні дізналися лише тоді, коли він переміг у Нью-Йорку. До цього ми зверталися за підтримкою до нашої місцевої влади, обласної, сурмили по всій Україні про цей винахід, що може заощадити витрати і виробництво електроенергії, але ніхто на нас не звертав уваги. У Самуїла була чудова ідея, а зробити установку допомогли наукові консультанти. Ми залучили велику кількість фахівців, наприклад, лабораторія МАН у Києві надала базу для експериментів. Міні-модель установки, зібрана в київській лабораторії, вже працює і дає результати", – розповіла науковий керівник секцій науково-технічної творчості та винахідництва і екологічно безпечних технологій МАН Світлана Піскова.

За її словами, винахід Самуїла передбачає добування не тільки електроенергії, але і води.

"Така установка коштує копійки, але користі від неї – на мільйони. Уявіть собі: у разі її запуску ми б могли забезпечити Кіровоградську область електроенергією на 82%. Ось тільки нікому це не потрібно...", – додає Світлана Вікторівна.

Другий етап проекту планують реалізувати в Олександрії, де під генеруючу вежу може бути використана труба занедбаної ТЕЦ-1-2, однак на це потрібні значні кошти спонсорів.

Крім диплома, Самуїл Кругляк отримав можливість безкоштовного навчання в одному з ВНЗ США і щомісячну стипендію близько 700 доларів. Мама Самуїла каже, що навчання за кордоном – це мрія її сина. Разом з чоловіком вони виховують трьох синів, двоє молодших поки ще не проявляють інтерес до фізики, а ось Самуїл з дитинства любив експерименти.

"Він дуже цілеспрямований хлопчик. Коли ми на сімейній раді вирішили виділити кошти на поїздку в Америку (з Самуїлом у США поїхав тато), то сказали його науковим керівникам: якщо він програє, то це буде його програш, а не ваш, але він повинен спробувати свої сили. Він спробував — і ми щасливі, що дали йому такий шанс", – розповіла Інна Кругляк.

За матеріалом День.
Новини за темою:
  • Завуч обрізала волосся школярці-сироті на Сумщині
  • 6 травня Лілія Гриневич відвідає архітектурний конкурс серед школярів на 9-му Всеукраїнському фестивалі робототехніки Robotica-2017
  • Школярі у Черкасах можуть безкоштовно навчатися програмуванню
  • Подружжя з Австралії навчатиме українських вояків англійської
  • Британським школярам від 4 років планують розповідати про безпечні інтимні стосунки
 28.06.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Слухати онлайн радіо

Слухати онлайн радіо

Хмарина