У базі 27618 реферата, 364 підручника

 На кометі Чурюмова-Герасименко знайшли великі запаси водяного льоду  Русская версия

На кометі Чурюмова-Герасименко знайшли великі запаси водяного льоду
Архів новин

Астрономи виявили на поверхні комети 67Р (Чурюмова-Герасименко) сотні ділянок площею в кілька квадратних метрів, які приховують під собою водяний лід. Результати своїх досліджень автори опублікували в журналі Astronomy & Astrophysics, а коротко з ними можна ознайомитися на сайті Європейського космічного агентства (ЄКА).

Усього вчені за допомогою інструменту OSIRIS станції Rosetta виявили на кометі Чурюмова-Герасименко 120 ділянок, яскравість яких у десять разів вище, ніж в середньому на решті поверхні комети. Деякі з таких ділянок є частиною більш великих кластерів, тоді як інші ізольовані від своїх сусідів.

У всіх випадках яскраві плями виявили у регіонах, що одержують відносно небагато сонячної енергії. За час спостережень, що проводилися у вересні 2014 року, яскравість цих ділянок практично не змінювалася. Вчені вважають, що ці плями утворені водяним льодом. Вони відзначили, що з наближенням комети до Сонця швидкість сублімації неводяних льодів (наприклад, двоокису вуглецю) з її поверхні була б вище, ніж водяних.

Свої висновки дослідники підтвердили лабораторними експериментами, що моделюють поведінку під дією світла змішаного з мінералами водяного льоду. Вони виявили, що після кількох годин сублімації частинки пилу закрили шар льоду. При цьому шару частинок товщиною в один міліметр виявилося достатньо, щоб приховати нижній лід від оптичних приладів.

Як відзначають вчені, світлі й вільні від пилу крижані ділянки комети могли утворитися 6,5 років тому на неосвітлених світлом ділянках під час її останнього зближення з Сонцем.

Місія Rosetta координується ЄКА за участю членів-держав, а також НАСА. Дані, отримані з її допомогою, необхідні для пояснення процесів еволюції Сонячної системи і появи води на Землі. Місія включає орбітальний апарат і спусковий зонд. Посадку на поверхню комети 67P/Чурюмова-Герасименко зонд Philae здійснив 12 листопада 2014 року. Це була перша м’яка посадка тіла з Землі на ядро комети.

За матеріалом Lenta.ru.
Новини за темою:
  • Японські геологи знайшли в Тихому океані значні поклади рідкоземельних металів
  • Японські вчені знайшли спосіб боротьби з радіацією
  • Японські вчені знайшли ген, що регулює накопичення жиру
  • Японські вчені знайшли в морі монгольський корабель XIII століття
  • Щеплення стануть обов’язковими для прийому в школи Великої Британії
 26.06.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Карти України

Карти України

Хмарина