У базі 27618 реферата, 364 підручника

 В Ужгороді студентів-іноземців не пустили в аквапарк через колір шкіри  Русская версия

Архів новин освіти в Україні
Архів новин

Випадок, який уже назвали расистським скандалом, трапився зі студентами Ужгородського національного університету (УжНУ). Через те, що у них… темний колір шкіри.

Адміністрація місцевого аквапарку відмовила студентам-іноземцям у відпочинку, а сам власник закладу, колишній мер Ужгорода Сергій Ратушняк пояснив, що піклується про здоров’я мешканців міста, не пускатиме "сіфілісну і туберкульозну циганоту краю і всього світу".

Екс-мер, який вдало прикупив у 2009 році через племінника (ПП "Дроботенко") єдиний загальноміський басейн (чашу басейну всього за 300 тисяч гривень), відомий антисемітськими висловлюваннями і нестриманістю.

Коментувати свої дії він відмовився. "Це моя приватна квартира, я що, буду по приватній квартирі давати інтерв’ю?" – прокричав він у слухавку журналісту "Радіо Свобода" і надіслав навздогін образливе смс.

Громадський правозахисник Олександр Пересоляк натоміть каже: незважаючи на приватну власність, басейн – це громадський заклад і умови його відвідування мають бути для всіх однаковими.

"Якщо відбувається дискримінація за расовою ознакою, кольором шкіри, то це незаконно. Умови відвідування мають визначатися у правилах. І всі правила мають бути однакові, не може бути винятків для певних категорій. Це відповідальність, передбачена Кримінальним кодексом. Нагляд за ситуацією повинні здійснювати правоохоронні органи та прокуратура. Якщо ж вимоги не надруковані, то це адмінпорушення, за яке повинне штрафувати управління у справах споживачів", – каже Олександр Пересоляк.

Один із фігурантів скандалу, постраждалий другокурсник медичного факультету Ужгородського національного університету Гарі Крішна розповів, що на колір шкіри його і друзів місцеві увагу звертали, але це були дрібні випадки. Хлопець пов’язує це з невисоким рівнем освіти певних громадян. Та невдача із походом у басейн прикро вразила.

"Це було публічне місце, я не розумію. Це літо і всі хочуть отримувати користь від літа, ми не виняток. Ні, ми нікуди не зверталися, тому що, по-перше, тільки трохи розмовляємо українською мовою, загалом англійською. А ще – це приватна територія. По-третє, ми розповіли про цей випадок своїм викладачам, вони донесли це до ЗМІ і таким чином це стало відомо", – каже студент-іноземець.

За рік, що хлопець вчиться в Ужгороді, з друзями їздили по Закарпаттю на відпочинок. Проблем не було. "Так, спочатку я трохи розчарувався, але після того, як ми дізналися реакцію багатьох людей і друзів у ФБ, наше ставлення стало дещо кращим до Ужгорода та ужгородців", – додає він.

Сам Гарі з південної Індії, перший курс навчання провів у Луганську. Коли почалася війна, змушений був з багатьма іноземцями перебратися у спокійніше місто, але Україну не залишив. Як і майже чотири сотні іноземних студентів з різних країн та континентів, які перебралися в Ужгород минулого року.

"Це студенти з Індії, Бангладеш, Зімбабве, Гани, які втікали від війни, ксенофобії, що посилювалися у Луганську", – пояснює Мирослава Лендьел, проректор Ужгородського національного університету.

Закарпатська міліція запевняє, що облік громадян за національністю не веде. А факт расової дискримінації зареєстрований, проводиться перевірка.

За матеріалом Радіо Свобода.
Новини за темою:
  • Школярам Запоріжжя продовжили канікули через проблеми з теплозабезпеченням шкіл
  • У Львівській області школярі прогулювали уроки через конфлікт із завучем?
  • У Чернігівській області через неякісне пічне опалення запалала школа
  • У Києві через холод закрили 9 шкіл
  • В Ужгородському університеті шукали вибухівку
 24.06.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Анекдот

Вовочка - отцу:
- Я вчера на улице нашел 200 рублей и отнес их в милицию. А что
бы ты сделал на моем месте?
- То же, что и ты. Соврал.
Інші анекдоти

Хмарина