У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Експерти з країн ЄС проаналізували нові закони "Про освіту" та...  Русская версия

Архів новин освіти в Україні
Архів новин

Нові закони "Про освіту" та "Про професійну освіту" орієнтовані на національні інтереси та враховують експертні оцінки з боку структур Європейського Союзу. Про це зазначив, заступник Міністра освіти і науки України Павло Полянський під час зустрічі з керівником програм Європейського фонду освіти (ЄФО) в Україні Маргаретою Ніколовською, що відбулася в МОН 17 червня.

Павло Полянський наголосив, що для інтеграції України до Європейського Союзу, передусім – освітньої інтеграції, важливою та необхідною є спільна робота з експертами Європейського Союзу над модернізацією освітнього законодавства та імплементацією нових законів. Експерти з країн ЄС, зокрема брали участь в експертному оцінюванні обох законопроектів на предмет забезпечення рівного доступу до якісної освіти, дотримання демократичних принципів у освітній сфері, відповідності загальноєвропейській практиці і за результатами надавали свої оцінки та пропозиції.

Під час зустрічі було детально обговорено результати Конференції щодо реформи професійної освіти в Європі, у тому числі – в Україні, яка відбулася в Турині (Італія) 3-4 червня. Зокрема було заявлено про зацікавленість Європейського фонду освіти ініціативами української делегації щодо започаткування з боку ЄФО спеціального проекту або сегменту для України в освітній стратегії євроструктур, що було б ефективною підтримкою країни у проведенні масштабної реформи освіти особливо у часи, коли країна протистоїть військовій агресії РФ. Ці пропозиції будуть уважно вивчені, повідомила Маргарета Ніколовська.

Зі свого боку, заступник Павло Полянський повідомив, що робота над законопроектами про професійну освіту та рамковим законом про освіту вже на передфінальному етапі.

"Сподіваємося, що восени матимемо нові закони. Але не вони є кінцевою метою; це буде черговим етапом реформи", – сказав Павло Полянський.

Було наголошено на спільній переконаності у необхідності активніше залучати представників бізнесу, підприємців, інших стейкхолдерів до впровадження нової моделі професійної освіти, оскільки підготовка спеціалістів та робітничих кадрів має відповідати інтересам працівників, запитам роботодавців, ринку праці та потребам країни. Із цієї метою за ініціативою Європейського фонду освіти, у вересні відбудеться широкоформатна зустріч щодо розвитку людського потенціалу країни, учасниками якої будуть, як представники різних міністерств, так і підприємці.

Пріоритетом Європейського фонду освіти є розвиток професійної освіти в різних країнах світу. У 2010 році ЄФО започаткував Туринський процес для модернізації, прогнозування тенденцій та обміну досвідом у галузі професійної освіти, що є аналогом Болонського процесу у сфері вищої освіти. Сьогодні учасниками Туринського процесу є 27 країн, у тому числі й Україна.

За матеріалом МОН України.
Новини за темою:
  • ЗНО-2017: історію України складатиме більше випускників на заході України, а математику – на сході та півдні
  • 21-ша Українська антарктична експедиція вивчала озонову діру, міграцію пінгвінів та рятувала життя туристів
  • На літній Універсіаді України розіграють комплекти медалей з понад 30 видів спорту
  • МОН та Мінрегіон розпочали спільний проект зі створення нового освітнього простору в 200 школах України, 50 із них пілотуватимуть НУШ
  • Освітяни та провідні експерти Microsoft розробляють карту розвитку освіти, яка окреслюватиме можливі моделі застосування ІТ в галузі
 18.06.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Дивитись онлайн ТБ

Дивитись онлайн ТБ

Хмарина