У базі 27618 реферата, 364 підручника

 І.Лікарчук: Українська вища освіта - в "передінфарктному" стані  Русская версия

Архів новин освіти в Україні
Архів новин

Результати загальнонаціонального опитування студентів, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи", засвідчують, що вища освіта в Україні перебуває в "передінфарктному" стані. Таку думку висловив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук під час презентації результатів опитування в Укрінформі.

"Ті цифри, які ми отримали, свідчать, що система вищої освіти знаходиться у глибокому переінфарктному стані. Необхідна реанімація, необхідні кваліфіковані реаніматори, інакше буде біда. 2,8 бала за 5-бальною шкалою за якість вищої освіти ставлять ті, хто навчається. Або ще одна цифра – 68,8% кажуть про купівлю дипломів, контрольних робіт, оцінок. Це є передінфарктний стан нашої освіти", – сказав Лікарчук.

За його словами, якщо зарубіжний студент іде в університет здобувати знання, то український – щоб отримати диплом, який йому не завжди потрібний. "57,7% пишуть про те, що вони більше схильні до того, щоб купити оцінку. А лише 46% збирається працювати за обраною спеціальністю. Тобто йдемо в університети для того, щоб мати диплом", – констатував він.

На думку Лікарчука, щоб вивести освіту з цього стану, необхідно зробити більш жорсткою систему вступу до ВНЗ, а також запровадити ЗНО для випускників університетів. "Хоч запровадження зовнішнього оцінювання з усіх спеціальностей, які є в наших університетах, – це нереально у найближчі, мабуть, кілька десятків років, але ми маємо розпочати цей процес, хоча б із базових предметів – української мови, іноземної мови, – на яких грунтується підготовка випускника", – наголосив фахівець.

Він уточнив, що лише 7 університетів у правилах прийому 2015 року вимагають надати сертифікат з результатами ЗНО поглибленого рівня з української мови і лише 9 університетів вимагають сертифікат з математики поглибленого рівня.

Лікарчук додав: той високий рівень автономії, який сьогодні делегований нашим університетам новим законом про вищу освіту, – "це все одно що дикунам дати ноутбук і примусити працювати з ним".

За матеріалом 'Освітній портал'.
Новини за темою:
  • Заступник міністра освіти України цитує Каддафі і Бен Ладена
  • Вакарчук хоче збільшити число українських шкіл у Криму
  • Чотири українські ВНЗ подали заявки до світового рейтингу
  • Уряд не планує підвищувати стипендії весь 2011 рік
  • У квітні 2012р. в українській Вікіпедії вперше переглянуто більше 50 мільйонів сторінок за місяць
 10.06.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Дивитись онлайн ТБ

Дивитись онлайн ТБ

Хмарина