У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Під час "круглого столу" в МІМ-Київ говорили про реформи аграрної...  Русская версия

Архів новин освіти в Україні
Архів новин

У бізнес-школі МІМ-Київ відбувся "круглий стіл" за темою: "Реформа аграрної освіти" четвертої робочої групи з питань розвитку аграрної політики в сфері науки, освіти та інновацій, координатором якої є президент бізнес-школи Ірина Тихомирова.

Ще з минулого року Міністерство аграрної політики та продовольства працює над створенням єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій України на 2015-2020 роки. Для цього було створено 8 робочих груп, основними завданнями та функціями яких є розроблення пропозицій до проекту аграрної стратегії за відповідними напрямами, їх відкрите обговорення, узагальнення зауважень і пропозицій.

Учасники "круглого столу", а це представники Міністерства освіти і науки України, аграрних бізнесів, консультаційної служби, міжнародних організацій, вищих навчальних закладів, Національної академії аграрних наук України та інші запрошені експерти, які зібралися на всебічне і повне обговорення пропозицій та зауважень, наданих раніше зацікавленими особами в рамках письмових консультацій.

За словами координатора 4-ї групи Ірини Тихомирової, яка виступила зі вступним словом перед колегами, всього з питань реформування аграрної освіти отримано 9 заповнених опитувань та інформаційних додатків (7 – від освітніх і наукових установ, 1 – від громадської організації, 1 – від аграрної партії України). На основі цих зауважень члени групи розробили комплекс можливих рішень (PolicyOptions), які обговорювали під час "круглого столу".

До обговорення в рамках "круглого столу" долучилися також канадські експерти Ярослав Луцюк і Джек Газельвуд. У своїй доповіді експерти представили власне бачення реформування аграрної освіти, а також поділилися досвідом аграрної освіти Канади. За словами Ярослава Луцюка в Канаді налічується понад 205 тис. ферм, з яких 44% – малі, 22% – дуже малі і 17% – середні та великі ферми. Найбільший відсоток валового доходу (75%) забезпечують великі ферми, на які зорієнтовані всі освітні установи Канади. Відповідно в країні є 9 ВНЗ і факультетів сільського господарства, а також 20 науково-дослідних станцій і інститутів.

"Ми дуже раді допомагати Україні у формуванні стратегії розвитку сільського господарства", – такими словами завершили свій виступ канадські експерти.

У свою чергу Сергій Дем’яненко – учасник робочої групи, завідувач кафедри агропромислових формувань КНЕУ, д.е.н., професор – визначив основну мету реформування аграрної освіти, як частини єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій України на 2015-2020 роки. Він також представив аудиторії результат роботи групи і результат публічних обговорень – це ключові вектори в аграрній освіті на наступні п’ять років.

Група має свої рецепти реанімації аграрної освіти. Зокрема, вона пропонує заходи: посилити зв’язок між університетами та підприємствами АПК; ввести обов’язкові щорічні практики та стажування студентів на підприємствах; удосконалити навчальні плани підготовки бакалаврів і магістрів з урахуванням вимог аграрного бізнесу; ввести додатково до основного диплома за спеціальністю диплом "радника"; оптимізувати кількість державних аграрних університетів з метою їх спеціалізації за галузями сільського господарства з урахуванням регіональних особливостей; протидіяти проявам корупції, плагіату, списування студентами під час занять та іспитів; посилити підготовку кваліфікованих працівників середнього рівня для роботи з сучасними технологіями виробництва і переробки сільськогосподарської продукції; задіяти альтернативні джерела фінансування аграрних навчальних закладів; запровадити механізм студентських позик для оплати навчання в університеті; створити трирічну програму підвищення кваліфікації викладачів університетів; підвищити кваліфікаційні вимоги до викладачів університетів; розробити програми інтернаціоналізації навчальної та науково-дослідної роботи.

Президент бізнес-школи МІМ-Київ Ірина Тихомирова і всі члени робочої групи ставлять мету: підвищити ефективність урядових витрат на вищу освіту і наукові дослідження в сільському господарстві, реформувати державні університети і науково-дослідні інститути, забезпечити високу якість і актуальність знань, отриманих студентами і дослідниками.

Міжнародний інститут менеджменту (МІМ-Київ) на сайті "Освітній портал"

За матеріалом 'Освітній портал'.
Новини за темою:
  • Лілія Гриневич обговорила втрату науково-дослідного судна та фінансування досліджень з Президентом Німецького дослідницького співтовариства
  • В ЧНУ ім. Богдана Хмельницького обговорили проблематику Української революції 1917 – 1921 років
  • У ЖНАЕУ студентам презентували вакансії в ОТГ і розказали про реформу децентралізації
  • Делегація Китайської Народної Республіки та керівництво КУП НАНУ обговорили питання співпраці та підписання меморандум
  • За участі Радника Міністра освіти і науки у ЗНУ обговорили запровадження програм PhD
 08.06.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Гороскоп на сьогодні

Скорпіон (24.10 - 22.11) Скорпіон (24.10 - 22.11)
Скорпионам день сулит душевный подъем, обещает моральную, юридическую, финансовую или иную поддержку. Интересующий вас человек может проявить свои лучшие качества, что укрепит партнерство, создаст почву для взаимного доверия. Могут получить... далі
Інші гороскопи

Хмарина