У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Феномен непорочного зачаття вперше відкрито серед хребетних  Русская версия

Феномен непорочного зачаття вперше відкрито серед хребетних
Архів новин

Біологи з’ясували, що хребетні тварини в дикій природі можуть переходити до розмноження партеногенезом. Цей феномен спостерігається в тому випадку, якщо чисельність популяції досягла критичної позначки. Такого висновку дійшли американські вчені з Університету Стоуні-Брук, чия стаття опублікована в журналі Current Biology.

У природному середовищі до "невинного розмноження" (партеногенезу), коли самки залишають потомство без участі самців, при певних умовах часто переходять безхребетні, наприклад, попелиці та дафнії, які при іншому збігу обставин розмножуються статевим шляхом.

Серед хребетних тварин факти такого "перемикання" на партеногенез були невідомі. Деякі хребетні, які розмножуються в природі партеногенезом, роблять це завжди, як хлистохвості ящірки, серед яких взагалі ніколи не буває самців.

Щоправда, у вигляді виключення в неволі партеногенез спостерігався у хребетних тварин зі статевим розмноженням – наприклад, у акул, змій та індиків. Проте вчені вважали це явище патологією. Автори статті на прикладі малозубої риби-пили (Pristis pectinata) показали, що це не так – у разі крайньої необхідності хребетні все ж можуть приступати до "невинного розмноження" і в дикій природі.

Відкриття було зроблено випадково, коли дослідники вивчали популяцію Pristis pectinata біля узбережжя Флориди. Малозубі риби-пили, досягають в довжину 7 метрів – це рідкісний вид, що знаходиться на межі вимирання. Щоб оцінити його різноманітність, вчені взяли генетичний матеріал приблизно в 150 представників Pristis pectinata.

На свій подив, автори роботи виявили, що 7 самок цього виду гомозіготні відразу по 14 генам (тобто обидві копії даних генів ідентичні). Отже, ці 7 риб походять на світ від самок, незапліднених самцем, оскільки ймовірність такої гомозіготності в разі статевого розмноження становить один до 100 мільярдів. Цікаво, що всі 7 самок виглядали здоровими і не демонстрували ознак виродження.

За оцінками фахівців, за останні сто років чисельність Pristis pectinata скоротилася на 95%. Можливо, низька щільність популяції й підштовхнула цих риб до "невинного розмноження" – в іншому випадку багато самок просто не дочекалися б зустрічі з самцем. Отже, перехід до партеногенезу природний як мінімум для деяких видів хребетних тварин.

Втім, на думку фахівців, в довгостроковій перспективі малозубим рибам-пилам навряд чи вдасться відновити свою чисельність за рахунок партеногенезу.

За матеріалом Infox.ru.
Новини за темою:
  • Час народження дитини впливає на її успіхи у школі - відкриття
  • Відкрито найбільш віддалену від Землі галактику
  • Вчені вперше виростили легені людини в лабораторії
  • У Мексиці відкрито найвищий міст у світі
  • Учені вперше отримали шовкопрядів з генами павуків
 04.06.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Слухати онлайн радіо

Слухати онлайн радіо

Хмарина