У базі 27618 реферата, 364 підручника

 В Єгипті виявлено скелет найбільшого стародавнього кита  Русская версия

Архів новин освіти в світі
Архів новин

Кістяк найбільшого давнього кита базілозавра виявлений в Єгипті. Як повідомило міністерство охорони навколишнього середовища, скелет був виявлений в Долині китів (Ваді аль-Хитан) в провінції Ель-Фаюм під час палеонтологічних досліджень.

Довжина кита, який жив 45-36 млн років тому, становила 18 метрів.

Цей кит, що населяв колись майже всі теплі моря планети, вважається чи не найбільшим хижаком свого часу. Тіла тварин були значно більш витягнутими і вузькими, ніж у будь-якого сучасного кита. Цікавою особливістю є наявність у базілозаврів рудиментарних задніх ніг.

Це – не перший скам’янілий кит, знайдений в долині Ваді аль-Хитан, яка колись була морським дном. Раніше там були виявлені рештки п’яти різновидів китів, трьох видів морських корів, двох крокодилів, черепах, морської змії та великої кількості риб.

Скелети місцевої різновиди базілозавра – Basilosaurus isis – дуже добре збереглися і включають навіть кістки задніх ніг. На думку вчених, виявлені в епоху фараонів скелети могли спровокувати появу культу бога-крокодила через схожість стародавнього кита на рептилію.

Будова дуже довгого скелета є відмінною особливістю базілозавра, який, як встановили фахівці, переміщувався з допомогою змієподібних вигинів хребта, подібно вугра, але тільки у вертикальній площині. Будова скелета у хвостовій частині дозволяє припустити наявність невеликого хвостового плавця. Були у кита і задні ноги довжиною приблизно 60 сантиметрів, але вони, як вважають вчені, не могли використовуватися для пересування величезної тварини (довжиною в 18-25 метрів).

У двометровому черепі базілозавра не було достатньо місця для розміщення органів ехолокації, як у сучасних зубатих китів, що дозволило припустити, що ці кити, швидше за все, були поодинокими тваринами.

Перші знахідки в Долині китів були зроблені ще в 1902 році, але лише сто років потому – у 2005 – це місце було перетворене на заповідник під відкритим небом під охороною ЮНЕСКО.

За матеріалом NEWSru.
Новини за темою:
  • 12-річний школяр за виявлення уразливості в браузері Firefox отримав $3000
  • NASA пропонує грошові призи за допомогу у виявленні навколоземних астероїдів
  • У російському садочку у 10 дітей виявлено сифіліс
  • Виявлена перша потенційно заселена землеподібна планета
  • Рак виявлено у мумії древнього єгиптянина, який жив 3 тис. років тому
 03.06.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Гороскоп на сьогодні

Овен (21.03 - 20.04) Овен (21.03 - 20.04)
Первая половина дня поможет Овнам восстановить душевное равновесие, нормализовать рабочие процессы, привести в порядок текущие личные дела. Дисциплинированность и хладнокровие помогут в последний момент получить то, что не давалось в руки при... далі
Інші гороскопи

Хмарина