У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Вчені знайшли рештки нового виду первісної людини  Русская версия

Вчені знайшли рештки нового виду первісної людини
Архів новин

Дослідники знайшли щелепи і зуби, вік яких оцінюється в 3,3-3,5 млн років. Це означає, що новий викопний вид стародавньої людини жив одночасно з кількома іншими людськими видами, що додатково ускладнює родовідне дерево нашого виду.

Новий вид стародавньої людини називали Australopithecus deyiremeda. Слово deyiremeda означає "близький родич" місцевою афарською мовою.

Знайдені кістки ймовірно є останками чотирьох осіб, що мали фізичні риси як мавп, так і людей.

"Нам довелося подивитися на деталі анатомії та морфології зубів і верхньої та нижньої щелепи, і ми виявили принципові відмінності", – розповів керівник групи дослідників, куратор відділу фізичної антропології при Клівлендському музеї природної історії в США, доктор Йоханнас Хайле-Селассіє.

"У цього нового виду дуже потужні щелепи. При цьому ми бачимо, що зуби у нього меншого розміру. Ікло дуже маленьке – менше, ніж у всіх викопних людей, описаних нами в минулому", – продовжив Й.Хайле-Селассіє.

Вік рештків дозволяє говорити про те, що в один і той же час існувало чотири види стародавніх людей.

Найвідоміший із цих видів – австралопітек афарський (Australopithecus afarensis). Саме до нього належала викопна жінка, якій вчені дали прізвисько Люсі. Цей вид жив у період 3,8-2,9 млн років тому, і спочатку вважали, що сучасна людина походить безпосередньо від нього.

Однак у 2001 році в Кенії був відкритий інший вид, що отримав назву "кеніантроп плосколиций" (Kenyanthropus platyops), потім у Чаді – австралопітек бахр-ель-газальський (Australopithecus bahrelghazali) і ось тепер – Australopithecus deyiremeda. Всі вони могли існувати одночасно.

Деякі вчені сумніваються в тому, що знайдені фрагменти скелетів дійсно дозволяють говорити про різні види; особливо багато заперечень викликає виділення в особливий вид австралопітека бахр-ель-газальського.

Й.Хайле-Селассіє каже, що ця рання стадія еволюції людини була влаштована на подив складно.

"У колишні часи у нас не було викопаних знахідок, що свідчать про різноманіття гомінідів у період середнього пліоцену, і тому ми думали, що є лише одна лінія, один примітивний предок – ним вважали австралопітека афарського в особі Люсі – і від неї-то й пішли всі пізніші види", – пояснює він.

"Цю гіпотезу лінійної еволюції необхідно переглянути. Ми відкриваємо все більше видів, ось ще один виявили. Це означає, що кандидатів на роль виду, від якого походять наступні види гомінідів, в тому числі і наш рід Homo, стає все більше", – додає Й.Хайле-Селассіє.

Щоб зрозуміти, від кого з них ми походимо, потрібно знайти ще більше викопних останків.

Ця робота також дозволить вченим з’ясувати, як співіснували ці види – змішувалися вони чи уникали один одного і як ділили їжу та інші ресурси, додає дослідник.

За матеріалом BBC Україна.
Новини за темою:
  • Вчені Гонконгу створили рис з антивірусними властивостями
  • Академія наук Китаю планує протягом майбутніх 5 років запросити до себе 1500 зарубіжних вчених
  • У турецьких школах навчають ненавидіти християн
  • У Фінляндії знайшли відповідального за розстріл студентів в коледжі
  • Університети США вперше оголошують бойкот ізраїльським вченим
 28.05.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Гороскоп на сьогодні

Овен (21.03 - 20.04) Овен (21.03 - 20.04)
Овнам день поможет систематизировать информацию, упорядочить контакты. Подходящее время для посещения официальных инстанций и их сайтов, для работы с собственным сетевым ресурсом. Удачный момент для оформления документов, включая визы, пропуска... далі
Інші гороскопи

Хмарина