У базі 27618 реферата, 364 підручника

 С.Квіт: На українську систему вищої освіти чекає низка позитивних змін  Русская версия

С.Квіт: На українську систему вищої освіти чекає низка позитивних змін
Архів новин

На українську систему вищої освіти чекає низка позитивних змін, що наблизять її до європейських стандартів. На цьому наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Квіт під час зустрічі з професорсько-викладацьким складом та студентською молоддю Чернігівського національного технологічного університету.

"Для того, щоб наші університети стали конкурентноздатними на глобальній арені, необхідно ще більше уваги приділяти саме дослідженням. В усіх рейтингах головний критерій якості сучасного університету – це результати наукових досліджень, які виражаються в публікаціях провідних видань, наукових базах тощо", – підкреслив міністр.

Як зазначив Сергій Квіт, наука – це завдання №1, а навчальний процес має організовуватися навколо досліджень. Саме тому діяльність міністерства спрямовано на те, щоб зміцнювати науковий сегмент в університетах.

Міністр освіти і науки наголосив, що прийнятий новий Закон України "Про вищу освіту" та схвалений Урядом проект закону "Про наукову і науково-технічну діяльність" направлені на створення в країні сучасних університетів.

Сергій Квіт повідомив, що триває імплементація Закону "Про вищу освіту", який ґрунтується на ідеї університетської автономії.

"Ми маємо на увазі автономію академічну, фінансову і організаційну", – додав міністр.

За словами Сергія Квіта, цей закон регламентує створення третього циклу освіти, який має прийти на заміну теперішній аспірантурі. Сучасна докторська програма – 4-річна програма, яка окрім наукових досліджень, передбачає активний навчальний процес.

Як повідомив Міністр освіти і науки України, велике значення в запровадженні третього циклу освіти має інтерналізація цілої системи. Треба збільшувати міжнародний компонент, поглиблювати знання англійської мови, адже йти в науку без цього неможливо.

Окрім цього, Закон "Про вищу освіту" передбачає й створення нових структур. Зокрема, мова йде про Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, що запрацює вже цього року.

Під час зустрічі зі студентами та викладачами С.Квіт відповів на запитання щодо стипендії. Він зазначив, що стипендію мають отримувати студенти, які показують надзвичайні досягнення в навчанні, науковій роботі та ті, хто цього потребує – соціально незахищені. Наразі це питання опрацьовує робоча група, до якої, у тому числі входять представники студентського самоврядування.

За матеріалом МОН України.
Новини за темою:
  • «Модернізація професійно-технічної освіти – один із пріоритетів нашої роботи цього року», – Лілія Гриневич
  • «Майкрософт Україна» презентує конкурентну концепцію освіти
  • «Для підвищення якості вищої освіти студенти повинні мати більше можливостей пізнати міжнародний досвід», – Лілія Гриневич у Лондоні
  • «2017-го систему вищої освіти очікують чотири ключові зміни», – директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров
  • “Школа може підрізати крила, якщо система орієнтована на середній результат”, - Лілія Гриневич в Лондоні з презентацією “НУШ: Розробка політики для розвитку талантів”
 27.05.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Гороскоп на сьогодні

Дева (24.08 - 23.09) Дева (24.08 - 23.09)
Сегодня Девы склонны выражать свое расположение через услуги. Чем длиннее список ваших талантов, тем более востребованным и незаменимым человеком вы станете. Могут пригодиться навыки в области медицины, техники, программирования, дизайна, ухода... далі
Інші гороскопи

Хмарина