У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Виявлено ген розміру фруктів і овочів  Русская версия

Виявлено ген розміру фруктів і овочів
Архів новин

Вчені зуміли виявити ген, який відповідає за розмір плодів томата. Цей ген є в організмі переважної більшості рослин, тому дослідники вважають, що в майбутньому стане можливим вирощування овочів і фруктів значно більшого, ніж зараз, розміру. Докладніше з результатами роботи генетиків можна ознайомитися в журналі Nature Genetics.

Меристеми – це клітини організму рослин, які забезпечують безперервне наростання маси протягом життєвого циклу і надають матеріал для утворення різних спеціалізованих тканин. Вплив меристем на розмір плода вивчений не до кінця, однак точно відомо, що у деяких рослин, наприклад у кукурудзи, розмір меристем впливає на кількість зерен у качанах.

Генетики досліджували два сорти помідорів з особливо великими плодами. Вони виявили, що процес ділення клітин меристем контролюють два гени, один з яких відповідає за стимуляцію росту клітин, інший — за їх поділ. Мутації другого гена викликають збільшення розміру плоду: молекула білка, за виробництво якого відповідає цей ген, для "правильної" роботи повинна мати у своєму складі три вуглеводних фрагменти. Якщо їх кількість зменшити, розмір плодів збільшиться.

Вчені вважають, що в майбутньому їх відкриття може бути використане для вирощування фруктів і овочів надзвичайно великих розмірів.

За матеріалом BBCrussian.com.
Новини за темою:
  • На Шрі-Ланці виявлено гігантського павука-птахоїда
  • У горах Перу виявлено два нових види ящірок
  • У Болгарії виявлено незвичайну колісницю
  • У Віндзорі виявлене багате 4,4-тисячолітнє поховання
  • Найдавніший сир на землі виявлений на китайських муміях
 27.05.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Дивитись онлайн ТБ

Дивитись онлайн ТБ

Хмарина