У базі 27618 реферата, 364 підручника

 У Чорному морі знайшли візантійський корабель  Русская версия

У Чорному морі знайшли візантійський корабель
Архів новин

У Чорному морі біля берегів Севастополя на глибині 82 метри знайшли візантійський корабель довжиною близько 125 метрів. Нинішнє відкриття, ймовірно, стало найбільшим в історії за останні сторіччя.

Виявлене візантійське судно затонуло з невідомих причин. На його борту знайшли сотні амфор, багато з яких збереглися цілком. Імовірно, корабель перевозив олії та вина. Зараз військові моряки і археологи готуються до глибоководних робіт. За результатами експедиції буде точно встановлено, що знаходиться в цьому місці на дні Чорного морі – корабель або їх кілька. Також планується встановити приблизний рік і причини аварії.

Нагадаємо, що раніше на затонулому візантійському судні біля Криму підводні археологи знайшли цінні артефакти. Дайверам вдалося потрапити на судно, що затонуло тисячу років тому неподалік Фороса. Його знайшли 2009 року за допомогою підводного робота на глибині 126 метрів. Знахідку назвали сенсаційною, адже, незважаючи на вік, корабель зберігся на 70%.

Вивчення корабля триватиме щонайменше п’ять років, вважають учені. Вони мріють підняти судно шматочками на поверхню та зібрати його. Головною таємницею залишається скринька, що лежить на кораблі. В ній можуть бути документи чи скарби.

За матеріалом ТСН.
Новини за темою:
  • Ірина Фаріон прокоментувала указ Дмитра Табачника про проведення конкурсу з російської мови "Лукомор’є"
  • У 30 школах Луганскої області тривають вимушені канікули через морози
  • На Луганщині археологи знайшли літню ставку хана Золотої орди
  • Обставини демонтажу "хати чумака" в селі Моринці розпочала перевіряти прокуратура
  • Табачник: Визначення Голодомору геноцидом українського народу - вигадка закордонних істориків
 26.05.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Слухати онлайн радіо

Слухати онлайн радіо

Хмарина