У базі 27618 реферата, 364 підручника

 В океані знайдені десятки тисяч невідомих живих організмів  Русская версия

В океані знайдені десятки тисяч невідомих живих організмів
Архів новин

Понад 73% морських мікробів виконують схожі з кишковими функції: захисні механізми, обмін речовин, вироблення енергії, повідомляє Sirius-west.

Після трирічної подорожі по всіх океанах дослідники з наукової шхуни "Тара" створили найбільш об’ємний каталог морського планктону (дрібних організмів, дрейфуючих в товщі води) – 11,5 терабайт даних і понад 40 мільйонів мікробних генів. Відкриття океанологів опубліковано в журналі Science.

Вчені виявили в океанських глибинах 35 тисяч видів, більшість з яких раніше не були відомі науці.

Наслідуючи приклад морських експедицій Інституту Крейга Вентера, вчені з "Тари" досліджували не окремі організми, а всю систему їх взаємодії. З 2009 по 2013 рік океанологи отримували фрагменти ДНК планктону, взятого на різних глибинах.

На відміну від проекту Вентера, "тарівці" працювали не лише з бактеріями, а з усією системою мікроорганізмів: від вірусів до личинок риб, які перевершують їх за розміром у 100 тисяч разів.

Спеціальні програми допомогли секвенувати ДНК і визначити, скільки різних істот перебуває в кожній пробі води. Цей метод (метагеноміка) дозволяє визначити функції окремих генів, навіть якщо їх власників неможливо відокремити один від одного і виростити в лабораторних умовах.

У верхніх шарах океану знайшли близько п’яти тисяч популяцій вірусів, лише 39 з них виявилися схожими на раніше відомі різновиди.

Також океанологи виявили 150 тисяч генетичних типів еукаріотів (у науковій літературі описано всього 11 тисяч видів еукаріотичного планктону). Основна маса цього біорізноманіття припадає на протистів.

Однак уваги заслуговують не тільки кількісні підсумки. Вчені використовували генетичні дані для розрахунку взаємодії між окремими організмами і дійшли висновку, що більшість з них (72%) тісно пов’язані один з одним (знаходяться в симбіотичних або паразитичних відносинах).

Іншими словами, екосистеми спираються на організми, що співпрацюють, а не протистоять один одному.

"В теорії еволюції ми весь час говоримо, що виживає найсильніший. Мені здається, вона працює по-іншому. Виживає система", – заявив керівник проекту Ерік Карсенті.

Океанологи також порівняли отриманий ними масив даних з єдиним порівнянним за обсягом – мікробним каталогом мікрофлори кишечника людини.

Хоча біорізноманіття океану приблизно в чотири рази вище, а між двома середовищами величезні хімічні відмінності, більше 73% морських мікробів виконують схожі з кишковими функції: захисні механізми, обмін речовин, вироблення енергії.

Раніше повідомлялося, що біля берегів індонезійського острова Палу місцеві рибалки зловили найбільшу кісткову рибу сучасності під назвою молу-молу або місяць-риба.

За матеріалом BBC News.
Новини за темою:
  • 23-25 травня Земля побачить раніше невідомий метеорний дощ
  • Більше 8 тисяч російських випускників не отримають атестати
  • Тисячі студентів влаштували протести в Угорщині
  • У Канаді страйкують 35 тисяч учителів
  • Знайдено ліки від променевої хвороби для космонавтів
 23.05.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Прикол №1793

Випадковий прикол
Інші приколи

Хмарина