У базі 27618 реферата, 364 підручника

 Відбитки пальців можуть видати вживання кокаїну  Русская версия

Архів новин освіти в світі
Архів новин

Науковці заявляють, що проаналізувавши відбитки пальців, можуть визначити, чи вживала людина наркотики. Дослідники з Університету Суррею продемонстрували, як у сліді від пальця можна виявити речовини, котрі утворюються після розпаду кокаїну в організмі.

Науковці кажуть, що такі тести можуть стати в нагоді для в’язниць, центрів лікування наркозалежних і навіть роботодавців. Поки що, однак, набір для таких аналізів доволі непрактичний: він громіздкий і дорогий.

Зазвичай вживання наркотиків визначають за допомогою аналізів тілесних рідин, таких як кров, сеча чи слина. Дослідники стверджують, що новий метод дозволить робити аналізи швидше та простіше для пацієнта і що підробити результати буде важче, бо відбитки пальців містять також інформацію про ідентичність людини.

У дослідженні, опублікованому в журналі Analyst, ідеться про пошук двох хімічних сполук, які створюються під час розкладання в людському тілі кокаїну. Вони потрапляють у піт в мікроскопічних дозах. Тому якщо людина, яка вживала цей наркотик, поставить відбиток пальця на папері, там залишиться крихітна доза цих речовин.

Проаналізувавши відбиток мас-спектрометром, який визначає речовини, та вимірюючи розмір їхніх атомів, вчені показали, що можуть досягти такої ж ефективності, як під час звичайного аналізу крові.

Доктор Мелані Бейлі, яка викладає аналітичну і судову експертизу, розповіла ВВС: "Мас-спектрометр має розмір як пральна машинка, і нині ми витрачаємо на це 400 тис. фунтів, тож це недешево". Вона також припустила, що колись прилади для таких тестів зможуть стати портативними.

За матеріалом BBC Україна.
Новини за темою:
  • У США допоможуть коледжам і університетам подолати кризу
  • У РФ випускники духовних ВНЗ зможуть отримувати вчені ступені
  • В університетах Іспанії можуть зникнути філологічні спеціальності
  • Британські школярки зможуть замовити протизаплідні пігулки по смс
  • У школах Москви незабаром можуть ввести уроки з медіаосвіти
 19.05.2015
 

Навігація

Як знайти реферат? Як написати реферат? Як оформити реферат? Перекладач Перевірка правопису ВНЗ України Пошук по сайту Запит на реферат Статистика Топ 20 Допомога проекту Порекомендувати сайт Авторські права Реклама на сайті Зворотний зв’язок Про сайт

Дозвілля

Онлайн ігри Онлайн радіо Онлайн ТБ Гороскопи Приколи Анекдоти Карти Google Планета Земля

Допоможи іншим

Довелося самому робити реферат? Є український підручник або методичка? Тоді допоможи іншим полегшити навчання, додай реферат або підручник у базу сайту.

Дивитись онлайн ТБ

Дивитись онлайн ТБ

Хмарина